Amerykańska armia chce stworzyć grę, która sprawdzi, czy ich systemy bezpieczeństwa są bezpieczne

Boisz się hakerów? Przetestuj swoje systemy nasyłając na nie graczy!

Amerykańska armia chce stworzyć grę, która sprawdzi, czy ich systemy bezpieczeństwa są bezpieczne
marcindmjqtx

DARPA, amerykańska agencja zajmująca się rozwojem projektów obronnych, wynajęła firmę ( i naukowców z Uniwersytetu Waszyngtońskiego) do stworzenia gry, która po udostępnieniu publicznie ma pomóc wyszukać błędy i luki w zabezpieczeniach wojskowego oprogramowania.

Celem eksperymentu jest stworzenie zagadek, które gracze mogliby rozwiązywać na laptopach i urządzeniach przenośnych. Rozwiązanie gier pomogą przeprowadzać formalne weryfikacje, zastosować matematyczne teorie aby ustalic, czy kod oprogramowania jest wolny od błędów. Projekt rozpisany na lata 2012 - 2015 ma pochłonąć 32 miliony dolarów.

Źródło: Crowdsourcing.org

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.