Amerykańscy politycy szukają na siebie brudów... w grach komputerowych

Amerykańscy politycy szukają na siebie brudów... w grach komputerowych05.10.2012 09:40
Amerykańscy politycy szukają na siebie brudów... w grach komputerowych
marcindmjqtx

Kandydujesz do senatu stanowego? Lepiej uważaj, co wypisujesz na forach internetowych poświęconych grom i w jaką postać wcielasz się w World of Warcraft.

Colleen Lachowicz jest kandydatką do senatu stanowego w Maine z ramienia demokratów. Od kilkunastu lat pracuje w opiece społecznej, ma męża i adoptowanego syna. W swoim programie obiecuje, że zajmie się sprawami związanymi ze szkolnictwem i opieką zdrowotną. Tak się składa, że jest też graczem.

I za to została zaatakowana przez politycznych przeciwników.

Specjalnie dla niej powstała strona "Colleen's World" ("Świat Colleen"), której autorzy zajmują się dokumentowaniem jej kariery w World of Warcraft. Główną postacią Lachowicz jest Santiaga, orkijską zabójczyni na 85 poziomie. Na stronie można znaleźć różnego rodzaju komentarze, jakie zostawia na forach poświęconych grze.

Na przykład takie, że lubi zatruwać i dźgać ludzi. W grze.

Albo, że gra pozwala jej zabijać, bez ryzyka, że pójdzie do więzienia

Albo, że jej gildia jest "liberalna" i żartuje, że są socjalistami

i tak dalej.

Strona powstała ze środków republikańskiego komitetu wyborczego w stanie, w którym kandyduje Lachowicz. Główne przesłanie strony jest takie:

Calleen Lachowicz jest kandydatką Demokratów do Senatu Stanu Maine. W sieciowym świecie fantasy Colleen, uchodzi jej pisanie takich obraźliwych, złych i agresywnych komentarzy jak te poniżej. Maine potrzebuje senatora, który żyje w prawdziwym świecie, nie w świecie fantasy Colleen. I proszę bardzo: grasz - nie możesz pełnić odpowiedzialnych funkcji.

W wydanym oświadczeniu, Lachowicz pisze:

Uważam, że to dziwne, że jestem atakowana za to, że gram w gry sieciowe. Najwyraźniej jestem w dobrym towarzystwie, skoro jest 183 miliony innych Amerykanów, którzy także lubią sieciowe gry. Co następne? Czy będę poddana ostracyzmowi za to, że gram w Angry Birds lub Words With Friends? Jeśli tak, przyznaje się do winy! Czy, bez względu na jego polityczne przekonania, zagłosowalibyście na polityka-gracza?

Źródło: Gamesradar, NBCNews

Konrad Hildebrand

326877651221506327
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)