Amerykanie najrzadziej grają na Wii

Amerykanie najrzadziej grają na Wii

Amerykanie najrzadziej grają na Wii
marcindmjqtx
08.04.2009 22:50, aktualizacja: 13.01.2016 17:52

Agencja Nielsen przyjrzała się temu jak Amerykanie wykorzystują swoje konsole. Raport, który możecie pobrać stąd, pełen jest różnych wniosków oraz kolorowych wykresów, więc spragnieni ciekawostek powinni się z nim zapoznać. Ja ograniczę się do przytoczenia najciekawszych wyników tych badań:

  • Chociaż tendencja ta spada, to PS2 wciąż jest najczęściej używaną konsolą
  • "Aktywni użytkownicy" PS3 i Xboxa 360 grają na swoich maszynach dwa razy częściej niż posiadacze Wii
  • Z sześciu znajdujących się na liście konsol (Wii, GameCube, PS3, PS2, Xbox, Xbox 360) Wii ma najmniej aktywnych użytkowników, najkrótszy przeciętny czas grania, najniższą liczbę średnich dziennych sesji grania a także drugą po GameCube średnią używania biorąc pod uwagę ilość dni w miesiącu.

Zaznaczyć przy tym należy, że pod pojęciem używania konsoli kryje się także oglądanie na niej filmów. Nie mniej potwierdza się teza, że w wielu amerykańskich domostwach Wii jest po prostu urządzeniem do zbierania kurzu. Co ciekawe, jeszcze w styczniu sytuacja nie była tak niekorzystna dla konsoli Nintendo.

Nielsen przygotował też listę gier, w które najchętniej grają na PC kobiety oraz mężczyźni. No cóż, dominują pozycje wbudowane w system Windows, ale chyba każdy użytkownik komputera je kiedyś odpalił, więc trudno się temu dziwić.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)