Amerykanie najrzadziej grają na Wii

Amerykanie najrzadziej grają na Wii08.04.2009 22:50
Amerykanie najrzadziej grają na Wii
marcindmjqtx

Agencja Nielsen przyjrzała się temu jak Amerykanie wykorzystują swoje konsole. Raport, który możecie pobrać stąd, pełen jest różnych wniosków oraz kolorowych wykresów, więc spragnieni ciekawostek powinni się z nim zapoznać. Ja ograniczę się do przytoczenia najciekawszych wyników tych badań:

  • Chociaż tendencja ta spada, to PS2 wciąż jest najczęściej używaną konsolą
  • "Aktywni użytkownicy" PS3 i Xboxa 360 grają na swoich maszynach dwa razy częściej niż posiadacze Wii
  • Z sześciu znajdujących się na liście konsol (Wii, GameCube, PS3, PS2, Xbox, Xbox 360) Wii ma najmniej aktywnych użytkowników, najkrótszy przeciętny czas grania, najniższą liczbę średnich dziennych sesji grania a także drugą po GameCube średnią używania biorąc pod uwagę ilość dni w miesiącu.

Zaznaczyć przy tym należy, że pod pojęciem używania konsoli kryje się także oglądanie na niej filmów. Nie mniej potwierdza się teza, że w wielu amerykańskich domostwach Wii jest po prostu urządzeniem do zbierania kurzu. Co ciekawe, jeszcze w styczniu sytuacja nie była tak niekorzystna dla konsoli Nintendo.

Nielsen przygotował też listę gier, w które najchętniej grają na PC kobiety oraz mężczyźni. No cóż, dominują pozycje wbudowane w system Windows, ale chyba każdy użytkownik komputera je kiedyś odpalił, więc trudno się temu dziwić.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)