Amazon zwolnił pracowników odpowiedzialnych za tworzenie gier

Amazon zwolnił pracowników odpowiedzialnych za tworzenie gier

Amazon zwolnił pracowników odpowiedzialnych za tworzenie gier
Łukasz Jarkiewicz
17.06.2019 12:26, aktualizacja: 17.06.2019 14:38

Ściślej pisząc, mowa o Amazon Game Studios.

W ostatni piątek doszły do nas interesujące wieści w sprawie dziesiątek zwolnień w Amazon Game Studios. Ze słów byłego pracownika wynika, że czwartkowy ranek był startem poszukiwań nowych stanowisk w Amazonie. Zwolnieni pracownicy mają 60 dni na znalezienie nowej posady w firmie - w przeciwnym wypadku otrzymają odprawę. Ten sam pracownik wspomniał również o anulowaniu kilku niezapowiedzianych gier przez Amazona. Nie znamy dokładnej liczby zwolnionych pracowników, ale informację o nich potwierdził sam gigant. Ciekawostką jest, że feralne wydarzenia rozegrały się wraz z końcem targów E3.

Amazon Game Studios zostało założone w 2012, ale dopiero dwa lata później po raz pierwszy ogłosiło tworzenie gier komputerowych. Do studia dołączyła Kim Swift odpowiedzialna za tworzenie między innymi Portala. Znalazło się jeszcze miejsce dla pracowników, którzy dłubali przy grach Far Cry 2 oraz System Shock 2.

The Grand Tour Game Gameplay Trailer

Jedna z ich ostatnich produkcji została wydana na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One z początkiem tego roku. The Grand Tour Game okazało się zaledwie grą przeciętną, której brakowało zawartości. Bazowanie na znanym programie telewizyjnym nie pomogło. Warto również dodać, że w ich portfolio znajduje się MMORPG o tytule New World, które nie zostało jeszcze wydane, nad którą prace wciąż trwają.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)