Amazon wypuści konsolę z Androidem?

Amazon wypuści konsolę z Androidem?
marcindmjqtx

09.08.2013 07:57, aktual.: 05.01.2016 16:05

Co innego androidowe gadżety na dorobku ufundowane przez Kickstartera, co innego sprzęt przygotowany przez takiego giganta.

Ouya, mimo przychylności darczyńców na Kickstarterze, generalnie zawiodła. Co jakiś czas donosiliśmy o kolejnych konsolach (czy też "konsolach", jak kto woli) opartych na Androidzie - na przykład polskim projekcie nGees - ale dotąd trudno było którejkolwiek wróżyć sukces.

Tymczasem Game Informer donosi, że Amazon pracuje nad własną platformą androidową i zamierza ją wypuścić w tym roku. Prawdopodobnie w okolicy Czarnego Piątku, czyli tradycyjnego zakupowego szaleństwa w Stanach Zjednoczonych, które w tym roku przypada 29 listopada.

Sprzęt Amazonu miałby korzystać z aplikacji już dostępnych na ten system oraz specjalnego kontrolera.

Androidowe konsole były dotąd ciekawostką. Gdy jednak za temat bierze się taki gigant jak sklep Amazon, sprawa robi się poważna. Z tak potężną bazą klientów, zasięgiem i sukcesami na koncie pokroju Kindle'a łatwiej o sukces, choć w orbicie zainteresowań firmy były dotąd raczej sprzęty mobilne i cyfrowa dystrybucja. Nie zdziwiłbym się, gdyby obok gier równie ważnym (a może ważniejszym) komponentem była telewizja - aplikacja Amazon Prime pozwalająca kupować i wypożyczać tysiące filmów i seriali jest dostępna już choćby na Xboksie 360.

Jeśli informacje się potwierdzą, będzie to kolejny odważny krok szefa Amazonu Jeffa Bezosa, po zakupie "Washington Post".

[Źródło: Game Informer]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)