Alpha Protocol dopiero w przyszłym roku?

Alpha Protocol dopiero w przyszłym roku?

Alpha Protocol dopiero w przyszłym roku?
marcindmjqtx
27.09.2009 12:22, aktualizacja: 07.01.2016 16:23

Choć nie są to na razie oficjalnie potwierdzone informacje, wszystko wskazuje na to, że Alpha Protocol, szpiegowski RPG Obsidianu, czeka opóźnienie. I to niemałe, ale aż o osiem miesięcy.

Choć daty podawane przez sklepy nie są szczególnie wiarygodne, ostatnio kilka z nich, w tym Gamestop i Amazon podaje jako datę wydania gry nie koniec października 2009, a czerwiec 2010. Jeśli to prawda, to jaka może być przyczyna takiej zmiany? Gra może wymagać dalszego doszlifowania, ale wygląda przecież na prawie ukończoną - do tej pory nic nie wskazywało, żeby wymagała jeszcze aż 8 miesięcy pracy. Czyżby Sega żądała od Obsidianu poczynienia w grze sporych zmian?

Wśród ostatnich rzekomych wycieków z Segi na temat spotkania z SCEA była też wypowiedź jednego testerów Sony na temat Alpha Protocol. Twierdził on, że AP wydaje się za mało RPGowe, w porównaniu np. z Mass Effectem, a początek gry jest zbyt trudny. Ustosunkowało się do tego dwóch deweloperów z Obsidiana:

Matthew Rorie: Tak, ten cytowany człowiek pracuje chyba dla SCEA. O to chodzi, oczywiście cieszymy się ze wszelkich informacji zwrotnych, ale bez wiedzy o tym, jak dużo czasu poświecił grze (a osobiście wątpię, aby ktoś tak zajęty jak tester produktów dla Sony będzie przechodzić całą grę tak długą, jak Alpha Protocol), ciężko ocenić, co ma na myśli. Powiem jednak, że gdy wydamy Alpha Protocol, gra zdecydowanie połechce wasze RPGowe kubki smakowe.Joseph Bulock: Jedynym kontrargumentem, jaki mogę wam dać jest to, że patrząc i rozmawiając z graczami, którzy grali w naszą grę przez prawie dwie godziny, widziałem, że zdecydowanie podobało im się rpgowe doświadczenie oferowane przez AP. Nie będę komentował tego konkretnego komentarza, ale powiem, że ogólnie rzecz biorąc ludzie, którzy przejdą tylko jeden poziom mogą nie zobaczyć części RPGowej. Widzą tylko samą akcję, bez wyborów postaci i reagującej na nie fabuły.Spytaliśmy Obsidian o pogłoski o opóźnieniach, ale jak na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Damy wam znać, gdy tylko dowiemy się czegoś więcej.

[via RPGWatch]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)