Alita Battle Angel. Miasto Złomu - książka o Alicie... bez Ality

Strona głównaAlita Battle Angel. Miasto Złomu - książka o Alicie... bez Ality
22.11.2018 14:48
Alita Battle Angel. Miasto Złomu - książka o Alicie... bez Ality
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Co się działo w Mieście Złomu, nim doktor Ido znalazł na wysypisku dziewczynę-cyborga?

Już 28 listopada nakładem wydawnictwa Insignis ukaże się oficjalny prequel do filmu Alita: Battle Angel. Wydarzenia w niej opisane toczyć się będą przed pojawieniem się Ality w życiu doktora Ido. Poznamy zatem historię kilku mieszkańców Miasta Złomu - wspomnianego Ido, Hectora oraz Hugo - chociaż przewiną się też inne osoby, nie mniej ważne w życiu Ality. Autorką powieści jest Pat Cadigan, laureatka nagrody Hugo i Locusa oraz nagrody im. Arthura C. Clarke'a.

325464288565409756

Ale na początku była manga autorstwa Yukito Kishiro pt. "Battle Angel Alita" ("GUNNM). Polscy czytelnicy mogli się z nią zapoznać dzięki wydawnictwu J. P. Fantastica, które wydało w tym roku pierwszy z czterech tomów mangi. Zeszyt (całkiem pokaźnych rozmiarów zresztą) zawiera w sobie rozdziały od "Zardzewiałego anioła" do " Ponad chmurami". Drugi tom ukaże się w przyszłym roku. Jest to reedycja wydania z lat 2003-2005, z nowym tłumaczeniem i inną edycją.

Z kolei ekranizacja zawita w kinach 14 lutego 2019 roku. Jest to wymarzony film Jamesa Camerona, z którego produkcją wstrzymywał się od wielu lat. Za reżyserię odpowiedzialny jest Robert Rodriguez, a zagrają w nim, między innymi, Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Ed Skrein, Jackie Earle Haley oraz Mahershala Ali.

Alita: Battle Angel | Official Trailer – Battle Ready [HD] | 20th Century FOX

W przyszłym tygodniu ukaże się u nas recenzja książki, a w ślad za nią pewnie jakiś konkurs...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)