Aliens vs. Predator zakazany w Australii

Michał Stopa

05.12.2009 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodząca i długo oczekiwana gra studia Rebellion, czyli nowe Aliens vs. Predator, została kolejną z serii ofiarą australijskiego biura klasyfikacji filmów i literatury. Organizacja odmówiła sklasyfikowania gry na podstawie nadmiernej przemocy zawartej w tym tytule, w związku z czym gra nie będzie mogła być sprzedawana na terenie tego kraju.

Studio zdążyło już poinformować prasę o swojej decyzji w tej sprawie. Twórcy postanowili nie wypuszczać ocenzurowanej wersji gry, tłumacząc, że 'nie będą wydawać gry okrojonej z zawartości dla terytoriów, których rządy uważają, że dorośli nie mogą wybierać swojej własnej formy rozrywki'. Również wydawca gry, firma Sega, oświadczył, że będzie starać się znaleźć rozwiązanie, włącznie ze złożeniem apelacji.

Przypominamy, że Australijski system kategoryzacji gier nie przewiduje kategorii 'Tylko Dla Dorosłych' (R18+), w związku z czym najwyższą możliwą do otrzymania kategorią jest 'Od 15 roku życia' (MA15+). Również i niemieccy gracze nie będą mogli pograć w nadchodzący tytuł - wydawca zdecydował się nie wydawać gry na terenie tego kraju z powodu niepokojów o zakazanie jej dystrybucji.

fot.: Rebellion

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)