Alien: Isolation 2 nadciąga? Doniesienia o nowych grach z Obcym

Alien: Isolation 2 nadciąga? Doniesienia o nowych grach z Obcym

Alien Isolation 2 nadchodzi?
Alien Isolation 2 nadchodzi?
Źródło zdjęć: © Polygamia
23.11.2022 13:36

Alien Isolation to produkcja na tyle udana, że aż prosi się o kontynuację. Najnowsze doniesienia sugerują, że coś jest na rzeczy. Znany insider twierdzi, że powstają dwie wysokobudżetowe gry osadzone w uniwersum Obcego.

Creative Assembly może poszczycić niezwykle udanym tytułem z gatunku survival horror. Nie brakuje głosów, że Alien: Isolation jest najlepszą grą, jaka kiedykolwiek zagościła w popularnym uniwersum.

Twórcy co prawda zapowiedzieli nową grę, jednak nadchodzący projekt nie ma wiele wspólnego z Alien: Isolation. Oczywiście, bazujemy na oficjalnych informacjach, ale w sieci nie brakuje zakulisowych doniesień, które rzucają nowe światło na kwestię kontynuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ksenomorf powróci?

Tom Henderson, znany branżowy insider, którego "proroctwa" mają tendencję do spełniania się, twierdzi, że w drodze znajdują się dwie wysokobudżetowe gry, czerpiące z uniwersum Obcego.

Alien w klimacie Dead Space i Resident Evil

Według tych doniesień pierwszym projektem ma być gra AAA, utrzymana w konwencji survival horroru. Wskazano również, z jakich źródeł popłynie inspiracja – klimat ma nawiązywać do Dead Space oraz Resident Evil. Projekt "Marathon" (padła taka nazwa) będzie rzekomo przeznaczony na konsole obecnej generacji i rzekomo ujrzy światło dzienne w okresie świątecznym 2023 roku.

Alien: Isolation 2

To samo źródło twierdzi, że kontynuacja Alien: Isolation znajduje się obecnie w fazie rozwoju. Nie wiemy, czy za ten projekt odpowiedzialne jest Creative Assembly. Przedstawiciele studia odmówili komentarza w tej sprawie.

Fani tworzą własne wersje "Alien: Isolation 2"

Tak więc pozostaje czekać na rozwój sytuacji oraz wypatrywać potencjalnych komunikatów. Pewną ciekawostką są fanowskie wizje Alien: Isolation 2, wykonane w Unreal Engine. Pierwszy materiał znajdziemy pod tym adresem, a dla porównania warto rzucić okiem na drugie nagranie.

Aliens – następca Alien: Isolation

Wiemy natomiast, że powstaje gra Aliens (studio Survios), która ma szanse stać się potencjalnie następcą Alien: Isolation. Akcja tego kosmicznego horroru będzie osadzona między pierwszą a drugą częścią filmu.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)