Zobaczcie Vertigo, grę inspirowaną twórczością Alfreda Hitchcocka

Strona głównaZobaczcie Vertigo, grę inspirowaną twórczością Alfreda Hitchcocka
09.06.2021 13:25
Alfred Hitchcock - Vertigo
Alfred Hitchcock - Vertigo
Źródło zdjęć: © Steam

Studio Pendulo zapowiedziało nową produkcję - Alfred Hitchcock Vertigo. Będzie to gra inspirowana filmem Zawrót Głowy z 1958 roku, którego reżyserem był oczywiście Alfred Hitchcock.

bEDRcFOt

Alfred Hitchcock - Vertigo będzie przygodówką, bazującą przede wszystkim na filmie Zawrót Głowy. Twórcy gry mają zamiar jednak nawiązać także do innych produkcji Hitchcocka, na przykład Rebeki czy Psychozy.

Gra będzie opowiadać o pisarzu Edzie Millerze. Mężczyzna wyszedł cało z poważnego wypadku samochodowego. Jego auto rozbiło się w kanionie Brody w Kalifornii. Ed jest przekonany, że podróżował z żoną i córką. Ze względu na fakt, że nie odnaleziono wraku samochodu, nikt nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło.

Stres spowodowany całym wydarzeniem przyprawia pisarza o zawroty głowy. Ed rozpoczyna terapię i stara się dociec prawdy.

Nie wiemy jeszcze, kiedy gra będzie miała oficjalną premierę. Póki co potwierdzono tylko, że zadebiutuje ona na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S oraz X i na Nintendo Switch jeszcze w tym roku.

bEDRcFPr