Ale jaja - Dizzy powraca znienacka, w nieoczekiwanej formie i z pomocą polskiego fana

Twórcy wygrzebali nigdy niewydaną przygodę niegdyś sławnego jajka.

Ale jaja - Dizzy powraca znienacka, w nieoczekiwanej formie i z pomocą polskiego fana
marcindmjqtx

26.10.2015 | aktual.: 05.01.2016 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawno, dawno temu, na przełomie lat 80. i 90., gry o Dizzym, człekokształtnym jajku, podbijały wyobraźnię graczy i testowały ich szare komórki. Sympatyczny bohater usunął się jednak w cień i od wielu wiosen się z niego nie wychylał. Do teraz. Bo teraz przyszedł czas na trochę growej archeologii.

Philip oraz Andrew Oliver, czyli bliźniacy odpowiedzialni za stworzenie Dizzy'ego, przeglądając stare, archiwalne materiały, natknęli się na Wonderland Dizzy - nigdy niewydaną grę z niegdyś sławnym jajkiem w roli głównej. Wonderland było przerobioną wersją Magicland Dizzy. Autorzy mieli mapę świata i schowany na dyskietce kod nieskończonego tytułu. Kiedy już upewnili się, że tworzona 22 lata temu odsłona nigdy nie ujrzała swiatła dziennego (łatwo zapomnieć, co?), postanowili coś z nią zrobić...

Tutaj do akcji wkracza Łukasz Kur, aktywny fan Dizzy'ego z Polski, który przejął nieskończony kod, odkurzył go z pajęczyn i doprowadził do grywalnego stanu. Mało tego, dodał też nowe tryby, opcje językowe czy możliwość grania w dwie osoby. Dzięki cudownemu znalezisku twórców i pracy Kura Wonderland Dizzy jest teraz dostępne z poziomu przeglądarki lub do odpalenia na dowolnym emulatorze NES-a. Poniżej obejrzycie zwiastun gry i wideo, w którym bracia Oliver opowiadają o całej historii z nią związaną.

Kto pamięta Dizzy'ego, kto cieszy się z niespodzianki? Przygody sympatycznego jajka w baśniowej krainie fascynowały mnie w dzieciństwie, ale zagadki robiły swoje i nie pozwalały ruszyć poza początkowe poziomy. Hmm, to może teraz dam radę?

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.