Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Albo loot boksy, albo 6 mln euro grzywny - tak orzekł holenderski sąd

Strona głównaAlbo loot boksy, albo 6 mln euro grzywny - tak orzekł holenderski sąd
30.10.2020 20:50
FIFA 21FIFA 21
FIFA 21
bDzcIcTa

W związku z decyzją holenderskiego sądu, który opowiedział się przeciwko umieszczaniu w grach mechanizmów porównywalnych do hazardu (więc chociażby płatnych pakietów w FIFA Ultima Team), Electronic Arts ma tydzień na usunięcie ich z gier sprzedawanych na terenie kraju.

bDzcIcSt

Orzeczenie, wydane 15 października i upublicznione w tym tygodniu daje holenderskiej komisji ds. hazardu prawo do nakładania na tamtejszy oddział firmy kary w wysokość 292 tysięcy dolarów za każdy tydzień opóźnienia w zastosowaniu się do wyroku. Może tak robić do momentu osiągnięcia zasądzonego limitu.

Fakt, że piłkarze czasami mają wysoką wartość i mogą być przedmiotem handlu oznacza naruszenie ustawy o hazardzie. Holenderskie prawo umożliwia prowadzenie gier losowych, w których do zdobycia są nagrody posiadające wartość pieniężną, tylko pod warunkiem otrzymania odpowiedniej licencji. 

bDzcIcSv

Tak można przeczytać w orzeczeniu sądu.

Pozostaje poczekać na to, jak zareaguje na orzeczenie Electronic Arts. Dotychczas firma broniła się przed tego rodzaju interpretacjami prawnymi, nazywając te rozwiązania "mechanizmami niespodzianek". Taa... Zobaczymy, jak im pójdzie teraz.

Dominik Gąska

bDzcIcTr