Albo loot boksy, albo 6 mln euro grzywny - tak orzekł holenderski sąd

W związku z decyzją holenderskiego sądu, który opowiedział się przeciwko umieszczaniu w grach mechanizmów porównywalnych do hazardu (więc chociażby płatnych pakietów w FIFA Ultima Team), Electronic Arts ma tydzień na usunięcie ich z gier sprzedawanych na terenie kraju.

FIFA 21
FIFA 21

30.10.2020 | aktual.: 01.03.2022 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orzeczenie, wydane 15 października i upublicznione w tym tygodniu daje holenderskiej komisji ds. hazardu prawo do nakładania na tamtejszy oddział firmy kary w wysokość 292 tysięcy dolarów za każdy tydzień opóźnienia w zastosowaniu się do wyroku. Może tak robić do momentu osiągnięcia zasądzonego limitu.

Fakt, że piłkarze czasami mają wysoką wartość i mogą być przedmiotem handlu oznacza naruszenie ustawy o hazardzie. Holenderskie prawo umożliwia prowadzenie gier losowych, w których do zdobycia są nagrody posiadające wartość pieniężną, tylko pod warunkiem otrzymania odpowiedniej licencji. 

Tak można przeczytać w orzeczeniu sądu.

Pozostaje poczekać na to, jak zareaguje na orzeczenie Electronic Arts. Dotychczas firma broniła się przed tego rodzaju interpretacjami prawnymi, nazywając te rozwiązania "mechanizmami niespodzianek". Taa... Zobaczymy, jak im pójdzie teraz.

Dominik Gąska

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.