Alarm bombowy w samolocie przewożącym szefa Sony Online Entertainment. Winni hakerzy

Ataki DDoS na usługi sieciowe to jedno, ale fałszywe alarmy bombowe to zupełnie co innego. Sprawą interesuje się FBI.

marcindmjqtx

Wczoraj hakerzy z grupy LizardSquad atakami DDoS skutecznie uniemożliwili korzystanie z sieci PlayStation Network. Przyznali się także do zaatakowania innych usług sieciowych - gier pecetowych Sony Online Entertainment (nie dało się grać np. w PlanetSide 2), Battle.netu, Path of Exile i League of Legends. Swoimi "sukcesami"nie omieszkali się pochwalić na Twitterze.

To jednak nie wszystko. Ta sama grupa napisała również na Twitterze, że na pokładzie samolotu American Airlines, na którym znajdował się John Smedley, szef Sony Online Entertainment, jest bomba. Maszyna została zawrócona i szczęśliwie wylądowała na lotnisku. Stacja KPNX-TV podała, że sprawą interesuje się już FBI.

Mi dziś rano udało się zalogować do PlayStation Network, Sony ostrzega jednak, że wielu użytkowników ciągle może mieć z tym problem. Dziś o 18:30 rozpoczną się prace konserwacyjne, które mają przywrócić stabilność usługi. Potrwają do 02:00 w nocy.

AKTUALIZACJA: Kryzys udało się zażegnać, a prace konserwacyjne się nie odbędą. Więcej - tutaj.

[Źródło: Polygon, SEN]

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonypsn

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.