[Aktualizacja] Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się co najmniej dwóch dużych dodatków. Poznaliśmy ich szczegóły

[Aktualizacja] Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się co najmniej dwóch dużych dodatków. Poznaliśmy ich szczegóły

[Aktualizacja] Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się co najmniej dwóch dużych dodatków. Poznaliśmy ich szczegóły
marcindmjqtx
07.04.2015 18:38, aktualizacja: 05.01.2016 15:08

Jeden z nich zabierze nas do Toussaint - sielankowego księstwa pełnego winnic.

[Aktualizacja]

Na GOG-u pojawiła się cena za Pakiet Dodatków - 17,49 euro. Należy jednak pamiętać, że niekoniecznie przełoży się to na polską cenę.

[Aktualizacja 2]

Oj, na GOG-u jakiś rozgardiasz... Cenę zmieniono na 24,99 euro. Kto da więcej?

[Oryginalny wpis]

Uwaga, za chwilę najprawdopodobniej jedni się podekscytują, a drudzy będą kręcić nosem - na nieco ponad miesiąc przed premierą Wiedźmina 3 dowiadujemy się o planowanych płatnych rozszerzeniach - "Sercach z Kamienia" i "Krwi i Winie". Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED, zapowiada je następująco:

Mimo iż prace nad Dzikim Gonem dobiegają końca, zespół nie zamierza zwalniać tempa - w przyszłości mamy zamiar dać graczom dwa olbrzymie dodatki z masą nowych przygód. Pamiętamy czasy, kiedy rozszerzenia do gier dostarczały graczom całą masę naprawdę fajnych rzeczy. Dziś często dostajemy nowy kostium dla postaci lub nową broń, i to niekoniecznie za darmo. W przeszłości często powtarzałem, że jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się wypuścić płatny dodatek do Wiedźmina, zaprojektujemy go tak, aby gracze nie czuli się przez nas oszukani. Dlatego dodatki do Dzikiego Gonu będą dłuższe niż niejedna gra. Czy rzeczywiście tak będzie? "Serca z Kamienia" zaoferują kilkanaście godzin przygód rozgrywających się na Ziemiach Niczyich oraz w Oxenfurcie. Geralt zostanie wciągnięty w mroczną intrygę, w której ważną rolę odegra Pan Lusterko (nie, wydaje mi się, że nie mamy prawa go znać). Dodatek pojawi się w październiku tego roku.

"Krew i Wino" zaprowadzi nas natomiast do regionu, którego nie poznamy w podstawowej wersji gry, a który z pewnością skojarzy każdy fan Wiedźmina - mowa o Toussaint. Beztroskie, nietknięte wojną księstwo winem płynące spróbuje uśpić naszą czujność. Geralt zmierzy się tam jednak z krwawym sekretem - "złem, które jest w stanie zwalczyć tylko wiedźmin". Przygoda zajmie około dwudziestu godzin i pojawi się w pierwszym kwartale 2016 roku.

Przy okazji zapowiedzi, dajemy graczom możliwość zakupu pakietu dodatków, ale chciałbym podkreślić jedną rzecz: jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie kupujcie ich teraz - dodaje Iwiński. - Poczekajcie na recenzje, pooglądajcie filmy w sieci - nie chcemy abyście kupowali cokolwiek w ciemno.

Cena dodatków nie jest jeszcze znana, ale można je znaleźć na oficjalnej stronie. Twórcy zapowiadają także nowych przeciwników, bronie, przedmioty i postacie - zarówno te dotąd nieznane, jak i bliskie fanom uniwersum.

Osobiście nie przeszkadza mi taka polityka - logiczne, że przy tworzeniu tak ogromnej gry twórcy planują przyszłość i chcą, aby ich dzieło żyło jak najdłużej. Mam tylko nadzieję, że nie ucierpiało na tym zakończenie całej trylogii - okropne byłoby, gdyby pewne rzeczy wydarzyły się tylko po to, by Geralt mógł mieć w dalszym ciągu nowe przygody. Jeśli jednak zakończenie będzie satysfakcjonujące, to łykam te dodatki jak pelikan. I Toussaint też się jaram.

*Agora jest współwydawcą gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

[źródło: oficjalna strona]

Patryk Fijałkowski

327144101798570263
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)