Aktualizacja PS4 8.00 przyniosła sporo problemów. Jest także inne zmartwienie

Aktualizacja PS4 8.00 przyniosła sporo problemów. Jest także inne zmartwienie

Aktualizacja PS4 8.00 przyniosła sporo problemów. Jest także inne zmartwienie
15.10.2020 11:12

Najnowsza aktualizacja PlayStation 4 przyniosła zmiany związane z czatami grupowymi i wiadomościami. Niestety nie obyło się bez czkawki. Użytkownicy konsoli skarżą się na niespotykane dotąd problemy.

Wydana wczoraj 14 października 2020 r. aktualizacja systemu PS4 w wersji 8.00 miała zacieśnić ze sobą czaty grupowe oraz wiadomości, a także wprowadzić inne udogodnienia związane z komunikacją. Nie wszystko jednak ułożyło się po myśli Sony.

Naocznym świadkiem tego, że coś się posypało w systemie był nasz kolega Paweł. Wczoraj próbował utworzyć czat grupowy, który zamiast działać momentalnie pojawił się z dużym opóźnieniem. Na tym jednak nie koniec wybryków konsoli – nie pojawił się mu nawet żaden komunikat o utworzeniu czatu grupowego ani informacja o uczestniczeniu w rozmowie, choć sam założył grupę.

Na domiar złego, gdy Paweł opuścił grupę i wyłączył konsolę, a dwóch jego znajomych w niej pozostało – stało się coś jeszcze dziwniejszego. Jeden z nich grał sobie dalej, a drugi oglądał serial na aplikacji Amazon Prime Video. Grający znajomy mógł słyszeć oglądającego, ale w odwrotnym kierunku nie było słychać już nic.

Wielu innych użytkowników PlayStation 4 z całego świata zgłaszało innego rodzaju problemy. Najczęściej chodziło o listę przyjaciół, która nie ładowała się w ogóle oraz o niemożność założenia czatu grupowego.

Warto również nadmienić, że najnowsze uaktualnienie wprowadza funkcję "bezpieczeństwa czatu", w ramach której Sony może odsłuchiwać naszych rozmów, wtedy, gdy ktoś z uczestników zdecyduje się na wysłanie nagrania do moderacji firmy. Funkcjonalność ta będzie również obowiązywać w PS5 i już zdążyła wzbudzić kontrowersje, aczkolwiek oficjalne stanowisko firmy jest takie, że nie będzie ona aktywnie przysłuchiwać się naszym pogaduchom ze znajomymi, a jedynie wtedy, gdy ktoś zdecyduje się je przesłać.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)