[Aktualizacja] Hideo Kojima opuści Konami? Ciąg dziwacznych szczegółów wzburza sieć

[Aktualizacja] Hideo Kojima opuści Konami? Ciąg dziwacznych szczegółów wzburza sieć
marcindmjqtx

19.03.2015 18:58, aktual.: 05.01.2016 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z jednej strony nic nie wiadomo, a z drugiej tyle zbiegów okoliczności wydaje się niemożliwe. Coś jest na rzeczy. Ale co?

Aktualizacja:

GameSpot dotarł do zaufanego informatora, który zdradził - pod warunkiem pozostania anonimowym - że między Kojima Productions a Konami doszło do poważnego konfliktu, wskutek którego pracownicy wyższego szczebla w studio nie są już stałymi pracownikami firmy, a jedynie "wykonawcami".

O co poszło? O kontrolę nad marką Metal Gear. M.in. dlatego nazwisko Kojimy usuwane jest z wszelkich materiałów promocyjnych. Wieść niesie, że po skończeniu prac nad The Phantom Pain Kojima, wraz z większością pracowników, których umowa wygasa w grudniu, opuści Konami.

Informator dodał, że podczas zebrania Kojima przekazał zespołowi, że muszą trzymać się razem i zrobić dla fanów dobrą grę. [via]

Oryginalny wpis:

Zaczęło się od myszkujących po stronie Konami użytkowników reddita i NeoGAF-a. Odkryto tam, że Hideo Kojima od 1 kwietnia nie będzie już producentem wykonawczym Konami.

Rozpiska ze strony Konami

Jest to nieco dziwne, ale teoretycznie nie ma jeszcze, czego przeżywać, prawda? Być może, trzeba jednak dodać do tego kilka innych szczegółów. Po pierwsze: strona the Kojima Productions jeszcze niedawno prezentowała się tak:

Dawna strona startowa the Kojima Productions

A teraz? No cóż, aktualnie odsyła do ogólnej strony Metal Gear. Po drugie: marka Metal Gear zaliczyła dzisiaj przeprowadzkę na Twitterze:

Po co? Dlaczego? Nie wiadomo. Jakby dziwnych zbiegów okoliczności było mało, wygląda na to, że studio Kojima Productions Los Angeles - odpowiedzialne za Metal Gear Online - zmieniło nazwę na Konami Los Angeles Studio.

Nazwisko Kojimy zniknęło z jeszcze jednego miejsca: bannera Metal Gear Solid V. "A Hideo Kojima game" widniało zawsze przed ostatnimi tytułami Japończyka - tak to jest, gdy czyjeś nazwisko staje się niezwykle reprezentatywne i stanowi jakość samą w sobie. Nie inaczej reklamowano The Phantom Pain, ale ze strony zniknęło charakterystyczne "A Hideo Kojima game".

Przed

Po

W odpowiedzi na prośbę Eurogamera o rozjaśnienie sprawy, Konami napisało tylko: Konami Digital Entertainment, włącznie z Panem Kojimą, będzie kontynuowało tworzenie i wspieranie produktów z serii Metal Gear. Prosimy o cierpliwość w kwestii przyszłych ogłoszeń. Trzeba przyznać, że odpowiedź firmy nie gasi plotek, tak jak powinna, gdyby rzeczywiście nic się nie działo. Wręcz przeciwnie: dolewa oliwy do ognia. Skąd ta okrężna odpowiedź?

Na deser pozostaje jeszcze ostatni tweet głównego zainteresowanego - Hideo Kojimy. Wrzucony 16 marca składa się z krótkiego hasła "Wyruszam" i stosownego zdjęcia:

Trzeba przyznać, że każda z wymienionych rzeczy w pojedynkę jest miałka i niezbyt istotna, ale kiedy połączyć je w całość, powstaje chwiejna i wysoka konstrukcja spekulacji. O co może chodzić? Kojima znany jest z wodzenia za nos - czy możliwe, że to jego kolejny trick? Dla niektórych znamienna była też data zmiany producenta wykonawczego (1 kwietnia) i spekulowano na jej podstawie, że wszystko jest misternie szytym żartem. W Japonii nie obchodzą jednak Prima Aprilis, a 1 kwietnia to po prostu początek ich roku fiskalnego.

Czy możliwe, że Kojima opuści Konami? A może zmieniają się tylko struktury w firmie lub najzwyczajniej w świecie zrezygnowano z polityki wciskania wszędzie nazwiska twórcy? Pytań można zadać wiele, ale na odpowiedzi musimy póki co zaczekać.

[źródło: Kotaku]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)