Aktualizacja firmware PS3 do wersji 3.30 - co nowego?

Aktualizacja firmware PS3 do wersji 3.30 - co nowego?
marcindmjqtx

27.04.2010 14:45, aktual.: 15.01.2016 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja 3.30 jest już dostępna. Oprócz obsługi gier 3D (o czym pisał Piotr) przynosi ona nowy sposób wyprowadzania sygnału audio oraz przede wszystkim możliwość obsługi konsoli za pośrednictwem komputerów Vaio.

Mamy teraz możliwość skojarzenia z konsolą komputera Vaio (tak jak wcześniej PSP) i zdalnego sterowania PS3 za pomocą funkcji remote play. Tu trzeba wspomnieć, że PS3 wyprzedza komputery Sony - dodanie obsługi tego mechanizmu po stronie Vaio nastąpi w przyszłych modelach, a konkretnej zapowiedzi możemy spodziewać się w maju.

Dodatkowo możemy ustawić dwie metody wyprowadzenia sygnału audio złączem optycznym w formacie bitstream - Bitstream (Direct), w którym priorytet dostaje oryginalny dźwięk, oraz Bitstream (Mix), gdzie najpierw ścieżka dźwiękowa jest miksowana z dodatkowymi efektami audio, np. przypisanym do przycisków pada, a dopiero potem zamieniana do formatu bitstream.

Na koniec drobiazg: nieodkryte trofea nie będą już oznaczane jako [???], lecz [Hidden Trophy] (przynajmniej w angielskiej wersji interfejsu).

W sumie aktualizacja dla zwykłych zjadaczy gier niewielka - sortowanie trofeów i kosmetyczna zmiana napisu. Pozostałe opcje przyszłościowe i/lub o ograniczonym zakresie.

Tomasz Andruszkiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)