Aktualizacja FIFA 22 tylko dla edycji specjalnych. EA irytuje graczy

Strona głównaAktualizacja FIFA 22 tylko dla edycji specjalnych. EA irytuje graczy
12.07.2021 18:30
FIFA 22
FIFA 22
Źródło zdjęć: © YouTube

Aktualizacja gry FIFA 22 do wersji na PS5 i Xbox Series X|S tylko dla posiadaczy edycji specjalnych. To jeden z pomysłów EA Sports, który nie przypadł do gustu większości graczy.

bEKtJNkR

W najbliższym roku w serii FIFA wydarzy się sporo. FIFA 22 będzie pierwszą prawdziwie next genową odsłoną piłkarskiego cyklu. EA Sports zdecydowało się zainwestować w technologię, która skorzysta z mocy nowych konsol.

Wczoraj zaprezentowany został zwiastun gry FIFA 22, a wraz z nim pojawiła się garść informacji na temat tytułu. Dowiedzieliśmy się chociażby o nowej technologii wykorzystywanej do animacji, ale nie tylko. Z materiałów EA wynika, że zmiany w rozgrywce dotkną tylko trzech platform - PlayStation 5, Xbox Series X|S i usługi Stadia.

Zaskoczeniem jest potraktowanie po macoszemu graczy PC. Choć seria od dawna największą popularnością cieszy się na konsolach, to niezrozumiałe jest niewprowadzenia zmian w tej wersji gry. Trudno uwierzyć, że pecety mogłyby sobie z nimi nie poradzić, szczególnie jeśli spojrzymy na specyfikację Xboxa Series S.

bEKtJNkT
Okładka FIFA 22 ujawniona. Znów zagości na niej Kylian Mbappe
Okładka FIFA 22 ujawniona. Znów zagości na niej Kylian Mbappe

Poza posiadaczami pecetów niezadowolona będzie też spora część posiadaczy PlayStation 4 i Xboxa One. Darmową aktualizację do wersji na PlayStation 5 czy Xbox Series S|X dostaną tylko ci, którzy zdecydują się na zakup Edycji Ultimate. Jej cena wynosi 449,90 złotych. Wydanie standardowe na PlayStation 4 w wersji cyfrowej kosztuje 299,90 złotych, a wydanie standardowe na PlayStation 5 349,90 złotych.

Jasno widać, że EA Sports w tym roku ma nieco mniej przyjazną strategię marketingową niż w roku ubiegłym. Wtedy to niezależnie od tego jaka edycja gry została kupiona przez gracza, zawsze mogła być zaktualizowana do wersji na konsole nowej generacji. Wynikało to jednak przede wszystkim z tego że nowe konsole pojawiły się na rynku już po premierze samej gry.

Udostępnij:
bEKtJNlP