[Aktualizacja] Czyżbyśmy poznali datę premiery Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem?

[Aktualizacja] Czyżbyśmy poznali datę premiery Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem?

[Aktualizacja] Czyżbyśmy poznali datę premiery Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem?
Bartosz Witoszka
13.02.2020 14:00

Karcianka od CDPR pojawi się wcześniej, niż zakładaliśmy.

[Aktualizacja] Dzień po wycieku, CD Projekt Red potwierdziło, że Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem pojawi się 24 marca. Poniżej oficjalny zwiastun, a także Tweet Remigiusza Nowakowskiego, dyrektora artystycznego gry, który zachęca do wcześniejszej rejestracji w celu uzyskania specjalnego awatar, o czym wspominałem już wczoraj.

GWENT: The Witcher Card Game | Android Release Date Trailer

[Oryginalny wpis] CD Projekt Red tłumaczył wycofanie wsparcia Gwinta na konsolach małym zainteresowaniem tytułu na PS4 i Xbox One, przez co studia nie stać było na utrzymanie kilku zespołów, które odpowiadałyby za równomierny rozwój gry na każdej z platform. Dodajmy do tego wzrost przychodów dzięki wersji mobilnej – według Piotra Nielubowicza, dyrektora finansowego firmy, Gwint na iOS-a odpowiadał za 68% zysków uzyskiwanych z karcianki w trzecim kwartale 2019 roku – który przypieczętował decyzje z grudnia zeszłego roku.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana | Zwiastun z datą premiery na Androida

Zaprzestanie rozwoju wersji na konsole na pewno przyspieszył prace nad Gwintem skierowanym na urządzenia mobilne z Androidem, ale chyba w najśmielszych spekulacjach nie zakładano, że premiera nastąpi tak szybko. Datę premier zaplanowano wstępnie na pierwszy kwartał tego roku, ale jak zauważyli członkowie facebookowej grupy “Gwint Polska – Nieoficjalna grupa dla graczy”, karcianka CD Projekt Red pojawiła się w Google Play ze zrzutami ekranów, a także zwiastunem, który możecie obejrzeć powyżej.

Pod koniec krótkiego materiału widnieje data – 24 marca. Nie wiadomo, czy chodzi o rozpoczęciu testów, czy (bardziej prawdopodobne) premierę gry na smartfony i tablety z Androidem. Napisałem maila do CDPR w tej sprawie, więc jeśli postanowią to jakoś skomentować lub w międzyczasie pojawi się oficjalna zapowiedź, wpis zostanie zaktualizowany.

325323496551428722

Nie znamy szczegółów dotyczących połączenia kont, ale zapewne odbędzie się to w podobny sposób, jak miało to miejsce w wersją na iOS-a, o czym pisałem tutaj. W karcie produktu brak na razie informacji o wymaganiach, jaki musi spełniać smartfon.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)