[Aktualizacja] Czyżbyśmy poznali datę premiery Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem?

Strona główna[Aktualizacja] Czyżbyśmy poznali datę premiery Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem?
13.02.2020 14:00
[Aktualizacja] Czyżbyśmy poznali datę premiery Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem?
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Karcianka od CDPR pojawi się wcześniej, niż zakładaliśmy.

bEUILpVN

[Aktualizacja] Dzień po wycieku, CD Projekt Red potwierdziło, że Gwinta na urządzenia mobilne z Androidem pojawi się 24 marca. Poniżej oficjalny zwiastun, a także Tweet Remigiusza Nowakowskiego, dyrektora artystycznego gry, który zachęca do wcześniejszej rejestracji w celu uzyskania specjalnego awatar, o czym wspominałem już wczoraj.

GWENT: The Witcher Card Game | Android Release Date Trailer

[Oryginalny wpis] CD Projekt Red tłumaczył wycofanie wsparcia Gwinta na konsolach małym zainteresowaniem tytułu na PS4 i Xbox One, przez co studia nie stać było na utrzymanie kilku zespołów, które odpowiadałyby za równomierny rozwój gry na każdej z platform. Dodajmy do tego wzrost przychodów dzięki wersji mobilnej – według Piotra Nielubowicza, dyrektora finansowego firmy, Gwint na iOS-a odpowiadał za 68% zysków uzyskiwanych z karcianki w trzecim kwartale 2019 roku – który przypieczętował decyzje z grudnia zeszłego roku.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana | Zwiastun z datą premiery na Androida

Zaprzestanie rozwoju wersji na konsole na pewno przyspieszył prace nad Gwintem skierowanym na urządzenia mobilne z Androidem, ale chyba w najśmielszych spekulacjach nie zakładano, że premiera nastąpi tak szybko. Datę premier zaplanowano wstępnie na pierwszy kwartał tego roku, ale jak zauważyli członkowie facebookowej grupy “Gwint Polska – Nieoficjalna grupa dla graczy”, karcianka CD Projekt Red pojawiła się w Google Play ze zrzutami ekranów, a także zwiastunem, który możecie obejrzeć powyżej.

bEUILpVP

Pod koniec krótkiego materiału widnieje data – 24 marca. Nie wiadomo, czy chodzi o rozpoczęciu testów, czy (bardziej prawdopodobne) premierę gry na smartfony i tablety z Androidem. Napisałem maila do CDPR w tej sprawie, więc jeśli postanowią to jakoś skomentować lub w międzyczasie pojawi się oficjalna zapowiedź, wpis zostanie zaktualizowany.

325323496870197212

Nie znamy szczegółów dotyczących połączenia kont, ale zapewne odbędzie się to w podobny sposób, jak miało to miejsce w wersją na iOS-a, o czym pisałem tutaj. W karcie produktu brak na razie informacji o wymaganiach, jaki musi spełniać smartfon.

Bartek Witoszka

Udostępnij:
bEUILpVZ
Komentarze (0)
bEUILpWL