Akira Yamaoka, twórca muzyki do Silent Hill, zagra w Polsce!

Świetna wiadomość, dla fanów Japonii i japońskich gier. Jedna z największych gwiazd wśród twórców gier z tego kraju, Akira Yamaoka, zagra koncert w Polsce.

marcindmjqtx

Wszystko odbędzie się 1 października na 22. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbywa się w dniach 30 września - 2 października tego roku. Yamaoka ma tam, według organizatorów, zagrać "wspólny koncert z zespołem Cool Kids of Death", co, szczerze mówiąc, nie do końca rozumiem. Takie sformułowanie sugeruje, że zagrają coś razem, ale jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne. Podejrzewam, że CKoD będzie po prostu supportem, a moja konsternacja wynika ze średnio dobrze dobranego zdania w informacji prasowej.

Wracając do meritum: Yamaoka najbardziej znany jest ze swojej pracy nad serią Silent Hill, w tym nad kultową, drugą jej odsłoną. Dziś pracuje jednak już nie w Konami, ale w Grasshopper Manufacture, gdzie ostatnio stworzył ścieżkę dźwiękową do ciepło przyjętego Shadows of the Damned. Na koncercie z pewnością możemy się spodziewać kompozycji znanych z gier.

Szczegóły i więcej informacji na temat występu Yamaoki w Polsce znajdziecie na oficjalnych stronach MFKiG.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmuzykapolska
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.