Akcje EA najdroższe w historii spółki. Cena za jedną podwoiła się w ciągu roku

Akcje EA najdroższe w historii spółki. Cena za jedną podwoiła się w ciągu roku

Akcje EA najdroższe w historii spółki. Cena za jedną podwoiła się w ciągu roku
marcindmjqtx
11.07.2015 22:18, aktualizacja: 05.01.2016 15:00

Nagrody najgorszej firmy roku możecie przyznawać EA nawet codziennie. Niczego to nie zmienia. 72$ za akcję mówią same za siebie.

Na giełdzie skończył się kolejny tydzień. Tydzień, który przyniósł EA nowy rekord wartości akcji. Cena za jedną dobiła do 72,07$. Tym samym firma praktycznie podwoiła swoją wartość w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dokładnie 11 lipca 2014, cena za jednostkę wynosiła 35,97$. Według raportu przygotowanego przez stację CNBC, to obecnie „najlepiej prezentujące się akcje na giełdzie S&P 500” i niewykluczone, że to nie koniec wzrostów.

Dotychczasowy rekord wynosił 68,12$ za akcję i utrzymywał się od początku roku 2005. Dobre wyniki firma utrzymywała później przez kolejne trzy lata, aby w drugiej połowie 2008 (początek kryzysu finansowego na rynkach w USA) spaść do 15,32$ za akcję. Co ciekawe, nie jest to rekord, gdyż ten padł dopiero w 2012 i zamknął się na 12$ za akcję.

Jak to mówią, kiedy sięgnie się dna można już tylko iść do góry. Tak też się stało i od 12$ w 2012, cena poszybowała do 72$ obecnie. Ten ogromny sukces przypisywany jest obecnemu CEO, Andrew Wilsonowi, który objął urząd w 2013 zajmując miejsce Johna Riccitiello.

Yahoo Finance

Electronic Arts opublikuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał obecnego roku fiskalnego dopiero 30 lipca. Ostatni raport pochodzi z maja i przyprawiał udziałowców o uśmiech od ucha do ucha. Zdecydowanie przekroczono oczekiwania, uzyskując przychód na poziomie 896 milionów dolarów za IV kwartał 2014. Uzyskano również lepszy od oczekiwanego wskaźnik EPS (zysk na akcję), który wyniósł 0,39$.

Nowy rok fiskalny może być dla EA jeszcze lepszy. Na swoją premierę czeka odświeżony Need for Speed, który wraca do (moim zdaniem) najlepszych czasów serii, DICE pracuje nad Mirror's Edge Catalyst, BioWare nad nowym Mass Effectem,  a premiera Star Wars: Battlefront zbiega się z premierą chyba najbardziej oczekiwanego filmu ostatnich kilku długich lat - siódmą częścią Gwiezdnych Wojen. Co więcej, EA pracuje już nad co najmniej jednym nieujawnionym projektem związanym ze światem Luka Skywalkera, Mistrza Yody, Hana Solo i Wookiego.

Amerykański wydawca święci sukces za sukcesem a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że czeka go jeszcze przynajmniej kilka pięknych miesięcy.

[Źródło: Gamespot]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)