Akcja policji przeciwko przerobionym konsolom w Opolu

Po Lublinie przyszedł czas na Opole. Schemat działania policji był w zasadzie ten sam - firma, która zajmowała się przerabianiem konsol ogłaszała się w internecie, co spowodowało wizytę organów ścigania. Jak czytamy na policja.pl:

Akcja policji przeciwko przerobionym konsolom w Opolu
marcindmjqtx

26 -latek posiadał zarejestrowaną firmę, która oprócz sprzedaży Xboxów zajmowała się naprawą i sprzedażą sprzętu komputerowego. Na miejscu policjanci ujawnili na dwóch komputerach pirackie kopie programów komputerowych m.in. nielegalne kopie Windowsów oraz programy, które „łamią” zabezpieczenia producenta (tzw. cracki), a także 11 płyt DVD (zawierające m.in. systemy operacyjne Windows). Ujawniono również nową konsolę, która była już przerobiona i podłączona do telewizora, a w napędzie jej znajdowała się piracka kopia gry, która prawdopodobnie służyła do sprawdzenia czy konsola jest dobrze przerobiona. Obecnie policjanci są w trakcie ustalania liczby osób, które kupiły nielegalnie przerobione konsole. 26 - latek zajmował się tą sprzedażą przez Internet od początku 2009 r.

Wartość zabezpieczonych programów i nielegalnie przerobionych konsol szacuje się na około 15 000 złotych.

Które miasto będzie kolejne? Dawno nic nie było o Warszawie....

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościprawopolicja
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.