AI stworzy dialogi i fabułę w grach. Microsoft już nad tym pracuje

Microsoft nawiązuje długoterminową współpracę z firmą Inworld. Celem tej kooperacji jest stworzenie zaawansowanego narzędzi AI, z którego pożytek zrobią twórcy gier na Xbox.

Starfield
Starfield
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Sztuczna inteligencja stała się już codziennością dla wielu z nas i chyba większość internautów siłą rzeczy słyszała o takich narzędziach jak Chat GPT. Różne branże obecnie zastanawiają się, jak wykorzystać podobne technologie, by ich praca zyskała na wartości.

Branża gier nie jest tu wyjątkiem. Microsoft, jeden z gigantów branży technologicznej, dołącza do wyścigu o stworzenie własnego narzędzia AI, które ma na celu przyspieszenie procesu tworzenia gier. Korporacja nawiązała długoterminową współpracę z Inworld.

W Xbox wierzymy, że dzięki lepszym narzędziom twórcy mogą tworzyć jeszcze bardziej niezwykłe gry. Dziś ogłaszamy wieloletnie partnerstwo z Inworld AI, spółką z portfela M12, w celu stworzenia narzędzi dialogowych i narracyjnych AI na dużą skalę.

Haiyan Zhang

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fabuła, zadania i dialogi - tym zajmie się AI

Dzięki takim narzędziom, twórcy gier będą mogli generować drzewka dialogowe, tworzyć historie i projektować zadania. Zestaw narzędzi pozwoli również na integrację silnika postaci AI z klientem gry, co oznacza, że gracze będą mogli cieszyć się dynamicznie generowanymi historiami, dialogami i zadaniami.

Warto zauważyć, że Microsoft nie jest jedyną korporacją, która dostrzega potencjał AI w przyszłych projektach. Inne firmy, takie jak Ubisoft, również rozwijają własne narzędzia AI, takie jak "Ghostwriter".

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.