Agent: BioWare pracowało nad szpiegowskim RPG

Trent Oster, który obecnie pracuje nad odświeżonymi wersjami Baldur's Gate, ujawnił, że zanim odszedł z BioWare, zajmował się tam tajemniczą grą o nazwie Agent (tytuł był roboczy)...

Agent: BioWare pracowało nad szpiegowskim RPG
marcindmjqtx

07.12.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Chodziło o zrobienie pozostałej połowy GoldenEye", tłumaczy i dodaje, że przecież James Bond nie tylko strzela, ale też manipuluje, zna sztuki walki i "jest sekretnym agentem". "Chcieliśmy skrzyżować 007 z James Bournem", mówi - oznaczałoby to, że główny bohater byłby w jakiś sposób "zmodyfikowany". Cyberwszczepy? Być może.

Mocny nacisk miał zostać także położony na scenki przerywnikowe i wykorzystanie żywych aktorów.

Oster dodaje, że "EA nie wierzyło w ten pomysł", dlatego też prace nad Agentem nigdy tak naprawdę nie ruszyły. Problemem była także recesja - wszystko to działo się bowiem w 2009 roku.

Szpiegowskie RPG? Mieliśmy Alpha Protocol - niestety, była to średnio udana produkcja. Czy BioWare byłoby w stanie zrobić to lepiej?

By była jasność - kilka lat temu Rockstar zapowiedział grę o nazwie The Agent, która miała trafić tylko na PS3. Agent od BioWare nie ma z nią nic wspólnego.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.