Zmien skórke
Logo Polygamii

Age of Empires II: Definitive Edition nie otrzyma więcej cywilizacji po premierze

Kampanie i tryby to już inna bajka.

Miałem okazję już pisać wiadomość na temat odświeżonej strategii już przy targach E3, z których dowiedzieliśmy się kilku interesujących faktów. Mowa tu między innymi o rozdzielczości 4K i poprawionym dźwięku. To nie wszystko, ponieważ w grze czeka na fanów zupełnie nowa zawartość i to grubszego kalibru. PCGamesN porozmawiał na jej temat z dyrektorem kreatywnym serii – tak ważną rolę piastuje Adam Isgreen. Potwierdzone zostały informacje na temat wprowadzania nowych treści po premierze, ale jest mało prawdopodobne, iż zobaczymy wśród nich nowe cywilizacje.

Te cywilizacje przybyły, ponieważ zastanawialiśmy się ‘co zostało?’. Próbowaliśmy znaleźć okres w historii, który wciąż mieści się w ogólnym zarysie gry. W tym okresie świata przebyliśmy tak wiele, że po wielu dyskusjach w końcu poczuliśmy, że opowiemy historię upadku Imperium Mongolskiego, która jest zobrazowana w The Last Khans.

Isgreen uważa, że nowo dodane cywilizacje w zupełności wystarczą grze. Dodaje, że nawet profesjonalni gracze uznali, że ich liczba jest wystarczająca “na zawsze”. Poza tym studio nie chce dodawać kolejnych na siłę, ponieważ mogłoby to negatywnie wpłynąć na zabawę podczas grania. Chociaż i tak dodanie czterech robi wrażenie.

Warto również wspomnieć, że Microsoft mimo wszystko będzie wspierać ostateczną edycję, ponieważ Isgreen wyraźnie zaznaczył o tym w swojej wypowiedzi. W przyszłości ma być dodawana nowa zawartość, w którą mają wejść nowe kampanie czy tryby. Nie ma więc powodu, aby zamartwiać się pozostawieniem gry bez należytej opieki. Chociaż to i tak niesamowite, że po 20 lat gra jest wciąż wspierana i doczekała się ostatecznej edycji, która co prawda nie ma jeszcze określonej daty premiery, ale mamy w nią zagrać jeszcze w tym roku.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TheMisterA
Użytkownik

Szkoda, że nie ma jakiegokolwiek wątku słowiańskiego. W Kampanii Niemieckiej, rolę Słowian realizował jakiś lud germański 😛

Popularne wpisy

Popularne Gry