Afterfall: InSanity za dolara

Afterfall: InSanity za dolara

Afterfall: InSanity za dolara
marcindmjqtx
10.10.2011 12:06, aktualizacja: 06.01.2016 11:56

Afterfall: InSanity będzie można kupić za dolara. O ile zbierze się 10 milionów zamówień przedpremierowych.

Nicolas ma dla Was ciekawą propozycję. Do 24 listopada ich nową (i jak na razie jedyną) grę - Afterfall: InSanity będzie można złożyć zamówienie przedpremierowe i zapłacić tylko dolara. Do preordera będzie też dołączana ścieżka dźwiękowa z gry za darmo.

Jeżeli na świecie znajdzie się 10 milionów chętnych, to cena zostanie utrzymana. A jeżeli nie? Za Afterfalla będziemy musieli zapłacić podane wcześniej 99zł, minus oczywiście wpłacony dolar.

Co więcej, w przypadku sukcesu 10% z zarobionych 10 milionów dolarów zostanie przekazane na cele charytatywne. W przypadku braku sukcesu akcji Nicolas ma zamiar wpłacić otrzymaną od graczy kwotę. Szczegóły akcji znajdziecie w filmiku poniżej.

Muszę przyznać, że pomysł jest ciekawy. Afterfall za dolara wydaje się być dobrą ofertą. W grę jeszcze nie graliśmy, ale nie wygląda ona na zwiastunach i zaprezentowanych fragmentach rozgrywki źle. Co prawda słychać narzekania na walkę i animację, ale jeżeli produkt miałby kosztować dolara... Z drugiej zaś strony 10 milionów zamówień przedpremierowych to naprawdę dużo i nie wiem, czy na świecie znajdzie się aż tyle chętnych. Wyjaśnia to też skąd pomysł na zakład z CD Projektem RED o ilość zamówień przedpremierowych, o którym pisaliśmy wcześniej.

Na pewno jednak jest to z punktu PRowego ciekawa inicjatywa. Zakładam też, że zostało to wcześniej skalkulowane biznesowo. W końcu, w razie sukcesu, NEG dostanie 10 milionów dolarów od graczy, jeszcze przed wydaniem swojej pierwszej gry. I to tylko na peceta.

Uda im się?

Piotr Gnyp

PS Premiera gry będzie mieć miejsce 25 listopada. Normalna cena na PC została ustalona na 99zł.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)