Afterfall: InSanity za dolara

Afterfall: InSanity za dolara10.10.2011 12:06
Afterfall: InSanity za dolara
marcindmjqtx

Afterfall: InSanity będzie można kupić za dolara. O ile zbierze się 10 milionów zamówień przedpremierowych.

Nicolas ma dla Was ciekawą propozycję. Do 24 listopada ich nową (i jak na razie jedyną) grę - Afterfall: InSanity będzie można złożyć zamówienie przedpremierowe i zapłacić tylko dolara. Do preordera będzie też dołączana ścieżka dźwiękowa z gry za darmo.

Jeżeli na świecie znajdzie się 10 milionów chętnych, to cena zostanie utrzymana. A jeżeli nie? Za Afterfalla będziemy musieli zapłacić podane wcześniej 99zł, minus oczywiście wpłacony dolar.

Co więcej, w przypadku sukcesu 10% z zarobionych 10 milionów dolarów zostanie przekazane na cele charytatywne. W przypadku braku sukcesu akcji Nicolas ma zamiar wpłacić otrzymaną od graczy kwotę. Szczegóły akcji znajdziecie w filmiku poniżej.

Muszę przyznać, że pomysł jest ciekawy. Afterfall za dolara wydaje się być dobrą ofertą. W grę jeszcze nie graliśmy, ale nie wygląda ona na zwiastunach i zaprezentowanych fragmentach rozgrywki źle. Co prawda słychać narzekania na walkę i animację, ale jeżeli produkt miałby kosztować dolara... Z drugiej zaś strony 10 milionów zamówień przedpremierowych to naprawdę dużo i nie wiem, czy na świecie znajdzie się aż tyle chętnych. Wyjaśnia to też skąd pomysł na zakład z CD Projektem RED o ilość zamówień przedpremierowych, o którym pisaliśmy wcześniej.

Na pewno jednak jest to z punktu PRowego ciekawa inicjatywa. Zakładam też, że zostało to wcześniej skalkulowane biznesowo. W końcu, w razie sukcesu, NEG dostanie 10 milionów dolarów od graczy, jeszcze przed wydaniem swojej pierwszej gry. I to tylko na peceta.

Uda im się?

Piotr Gnyp

PS Premiera gry będzie mieć miejsce 25 listopada. Normalna cena na PC została ustalona na 99zł.

326997558403225642
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)