Activison wcale nie jest aż tak atrakcyjnym towarem, jak można by się spodziewać

Tych, którzy spodziewali się, że po ogłoszeniu przez Vivendi planów sprzedaży większościowych udziałów w Activision transakcja będzie kwestią dni, rozwój wypadków powinien rozczarować.

Activison wcale nie jest aż tak atrakcyjnym towarem, jak można by się spodziewać
marcindmjqtx

20.07.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:41

Do dziś nie ma chętnego na Activision, jego 61% akcji wycenionych na 8,27 mld dolarów. I nie wiadomo, czy kupiec szybko się znajdzie. Jak donosi Bloomberg za swoimi źródłami, Microsoft, Walt Disney czy Take-Two nie są zainteresowani przejęciem największego wydawcy gier w Ameryce. Dlaczego? Potencjalnych kupców może powstrzymywać m.in. przywiązanie Activision do tradycyjnego, pudełkowego modelu dystrybucji gier, kiedy rynek zmierza w kierunku sieci.

Także kwestie czysto finansowe nie są bez znaczenia. Vivendi, które ma 12,5 mld euro długów, najbardziej zależy na znalezieniu nabywcy, który byłby w stanie zapłacić pieniędzmi (a nie np. akcjami) za przejęcie. To utrudnia osiągnięcie ewentualnego porozumienia z takimi firmami, jak chiński Tencent czy japoński Nexon, ponieważ te firmy po prostu nie mają odpowiednio wielkich rezerw gotówkowych.

Na razie francuski koncern mediowy nie traci zimnej krwi i wierzy, że w ciągu kilku miesięcy zdoła znaleźć kupca.

Paweł Płaza

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżaactivision
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.