Activision zwalnia i zamyka

Activision zwalnia i zamyka08.10.2009 14:15
Activision zwalnia i zamyka
marcindmjqtx

Nawet Activision nie ustrzegło się przed kryzysem i moja ulubiona firma z super szefem, którego lubimy za kilka prawdziwych wypowiedzi, właśnie zamknęła jedno studio, a w drugim zwolniła ponad 30 pracowników.

Shaba Games miało większego pecha i deweloper Spider-Man: Web of Shadows zostało zamknięte przez wydawcę. Źródła mówią o zwolnionych ponad 30 osobach. Powodem takiej sytuacji może być słaba sprzedaż GH5 (kto by się spodziewał...). Studio poza ostatnim Spider-Manem pracowało jeszcze nad portami Tony Hawka oraz Shrekiem Super Slam.

Nieszczęśliwie oberwało się również 7 Studios, które zostało zakupione przez Activision w kwietniu. Niestety kolejne 30 osób zostało zwolnionych, co według plotek wskazuje na pomniejszenie dewelopera o połowę. Długo sobie chłopaki nie popracowali pod rządami nowego wydawcy...

Kryzys czy po prostu w tym roku Activision się odrobinkę przeliczyło? Sukces GH5, DJ Hero oraz Tony Hawka jest wątpliwy, a Blur ominął ten rok. Cóż pozostało Modern Warfare 2 i zwolnienia.

[via Kotaku]

327013383679731991
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)