Activision zamknęło Bizarre? [AKTUALIZACJA] Jest i oficjalne stanowisko w tej sprawie

marcindmjqtx

16.11.2010 19:21, aktual.: 06.01.2016 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niepokojące wieści dochodzą z obozu Bizarre Creations. Studio, które wypuszczając Project Gotham Racing 3 pomogło wypromować Xboksa 360, zostało podobno zamknięte przez Activision, a wszyscy jego pracownicy zostali zwolnieni. [AKTUALIZACJA] Właśnie pojawiło się oficjalne stanowisko Activision w tej sprawie.

Pierwszym źródłem informacji był jeden z forumowiczów NeoGAF, ale nabrała ona na znaczeniu, gdy na swoim Twitterze sytuację potwierdził Ryan Davis piszący niegdyś dla GameSpotu, a obecnie GiantBomb. Nikt nie potwierdził jeszcze oficjalnie zamknięcia studia, ale myślę, że nie będziemy na to długo czekali. Ciekawe, czy dowiemy się, jakie były powody takiego ruchu.

Jeśli zamknięcie Bizarre się potwierdzi, to fani produkcji studia mogą szukać nadziei w fakcie, że Microsoft szuka ludzi do stworzenia kolejnej części Project Gotham Racing. Skoro Activision zrezygnowało z usług autorów oryginału, to może uda się im powrócić pod inną nazwą w kolejnej odsłonie gry, która przyniosła im popularność. To chyba byłoby sprawiedliwe. [AKTUALIZACJA] Oficjalne stanowisko Activision w tej sprawie brzmi tak: Przez ostatnie trzy lata, od momentu zakupienia przez nas Bizarre Creations, gry wyścigowe zmieniły się diametralnie. Choć znacząco zainwestowaliśmy w zupełnie nową markę, Blur, nie odniosła ona sukcesu sprzedażowego. Bizarre to bardzo utalentowane studio, jednakże, biorąc pod uwagę także czynniki ekonomiczno-rynkowe, rozważamy, co możemy zrobić z nim w przyszłości, biorąc pod uwagę także jego sprzedaż. [via GamesIndustry]

Maciej Kowalik, Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)