Activision walczy z wyciekami Call of Duty: Black Ops

Niestety, żyjemy w tak smutnych czasach, że premiera gry nie znaczy już wiele. Czasami bardziej liczy się to, kiedy dany tytuł "wycieknie" do sieci. Call of Duty: Black Ops jest dla Activision na tyle ważną produkcją, że nic dziwnego, że postanowiło z tym procederem, zwłaszcza ze sprzedawaniem takich nielegalnych kopii, walczyć. I wynajęło do tego specjalną, prywatną firmę.

marcindmjqtx

24.10.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:38

Firma nazywa się IP Cybercime. Najpierw wyszukuje w sieci osoby próbujące sprzedać nielegalne kopie Black Ops, a następnie umawia się z nimi na spotkania i... prosi, by przestali. Bądź grozi, ciężko powiedzieć. I to działa. Większość piratów jest zwyczajnie wystraszona i swoje kopie oddaje.

IP Cybercime zajmuje się także śledzeniem stron internetowych, serwisów społecznościowych i tak dalej - wszystko po to, by zapobiec wyciekowi na większą skalę.

Jak potraktować tę informację, jako ciekawostkę? Spójrzcie na to tak: Activision wydaje mnóstwo pieniędzy na walkę z piractwem jeszcze przed premierą. Na co mogłyby one pójść, gdyby tego problemu nie było? Może na jakieś DLC?

Albo na większą pensję Bobby'ego Koticka. W końcu to Activision.

[via 1UP]

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360treyarch
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.