Activision walczy z wyciekami Call of Duty: Black Ops

Activision walczy z wyciekami Call of Duty: Black Ops
24.10.2010 12:54
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Niestety, żyjemy w tak smutnych czasach, że premiera gry nie znaczy już wiele. Czasami bardziej liczy się to, kiedy dany tytuł "wycieknie" do sieci. Call of Duty: Black Ops jest dla Activision na tyle ważną produkcją, że nic dziwnego, że postanowiło z tym procederem, zwłaszcza ze sprzedawaniem takich nielegalnych kopii, walczyć. I wynajęło do tego specjalną, prywatną firmę.

Firma nazywa się IP Cybercime. Najpierw wyszukuje w sieci osoby próbujące sprzedać nielegalne kopie Black Ops, a następnie umawia się z nimi na spotkania i... prosi, by przestali. Bądź grozi, ciężko powiedzieć. I to działa. Większość piratów jest zwyczajnie wystraszona i swoje kopie oddaje.

IP Cybercime zajmuje się także śledzeniem stron internetowych, serwisów społecznościowych i tak dalej - wszystko po to, by zapobiec wyciekowi na większą skalę.

Jak potraktować tę informację, jako ciekawostkę? Spójrzcie na to tak: Activision wydaje mnóstwo pieniędzy na walkę z piractwem jeszcze przed premierą. Na co mogłyby one pójść, gdyby tego problemu nie było? Może na jakieś DLC?

Albo na większą pensję Bobby'ego Koticka. W końcu to Activision.

[via 1UP]

Tomasz Kutera

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)