Activision: powinniśmy byli kupić Harmonix

Jak pamiętacie, Red Octane, to firma, która wraz z Harmonix stworzyła i wydała pierwsze Guitar Hero. Po jej sukcesie została wykupiona w 2006 przez Activision. Powstało Guitar Hero 2, Harmonix odszedł i zaczął robić Rock Band dla Viacomu, a losy serii zostały powierzone znanego z cyklu Tony Hawk Neversoftowi.

Activision: powinniśmy byli kupić Harmonix
marcindmjqtx

19.02.2010 | aktual.: 08.01.2016 13:57

W zeszłym tygodniu Activision ogłosiło, że ze względu na słabsze wyniki gier muzycznych zamyka Red Octane. A teraz Bobby Kotick, szef koncernu, mówi, że powinni byli wtedy kupić Harmonix.

Kotick podzielił się tym wyznaniem podczas swojego wystąpienia na konferencji DICE:

Zawsze znaliśmy Harmonix jako twórcę nieudanych gier muzycznych... nic co by miało komercyjny potencjał, aż do Guitar Hero (...) Nigdy nawet nie pomyśleliśmy "Hej, powinniśmy pojechać do Bostonu i spotkać się z tym całym Harmonix i zobaczyć, jacy są" Pewnie, zawsze łatwiej kupić firmę, która ma prawa do gry, a następnie przekazać produkcję studiu, które zajechało na śmierć deskorolkowy cykl Tony Hawk i od dawna nie stworzyło nic naprawdę świeżego.

No ale co Activision zarobiło na tych kilku następnych częściach Guitar Hero to jego.

Świat gier muzycznych na pewno wyglądałby inaczej, gdyby pod skrzydłami firmy znalazło się zarówno Red Octane jak i Harmonix - nie powstałaby seria Rock Band, to najbardziej prawdopodobne. Ale czy tak czy siak Guitar Hero nie zostałby zarżnięty kolejnymi pudełkowymi odsłonami?

Z innych ciekawostek: Kotick miał szansę kupić Maxis z Willem Wrightem na pokładzie, ale nie był zainteresowany. Zainteresowane okazało się Electronic Arts, które tym sposobem dostało w swoje ręce powstające wówczas Simsy.

[via Wired]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościactivisionharmonix
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.