Activision kręci nosem na Move i Kinecta

Activision kręci nosem na Move i Kinecta

Activision kręci nosem na Move i Kinecta
marcindmjqtx
24.06.2010 20:12, aktualizacja: 06.01.2016 17:01

Po Activision, jako jednym z największych wydawców gier wideo na świecie, można by oczekiwać, że w swoich studiach od dawna przygotowuje gry na kontrolery ruchowe do konsol Sony i Microsoftu. Sytuacja jest jednak odwrotna i firma na razie zachowuje dystans wobec nowych urządzeń, co jednak nie podoba się w nich Activision?

Thomas Tippl z Activision mówi, że przede wszystkim obawiają się wysokich cen obu urządzeń. Choć te nie zostały jeszcze oficjalnie ujawnione, to są solidne powody by przypuszczać, że za Kinect trzeba będzie zapłacić aż 150 dolarów. Z drugiej strony Move ma być stosunkowo tanim gadżetem. Activision boi się wysokich cen, bo prace nad grami na Kinecta i Move zamierza rozpocząć dopiero wtedy, kiedy pojawi się duża baza użytkowników tych urządzeń.

Co ciekawe, podobnie podchodzi Microsoft do technologii 3D w Xboksie 360, a także Nintendo w sprawie następnej konsoli stacjonarnej z 3D. Jak widać, wielu dużych branżowych graczy zamiast inwestować, postanowiło poczekać, co przyniesie przyszłość.

Marcin Lewandowski

[via 1up]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)