Activision: ceny gier są za niskie

Activision: ceny gier są za niskie

Activision: ceny gier są za niskie
marcindmjqtx
06.08.2009 23:16, aktualizacja: 15.01.2016 15:30

Choć Bobby Kotick, szef Activision, chciałby, aby Sony obniżyło ceny swoich konsol to ceny samych gier są według niego zbyt niskie.

Na konferencji dla inwestorów, Mike Griffith, spytany o wysokie ceny gier Activision, stwierdził, że częściowo za ceny odpowiadają dodatkowe peryferia, zaś plan biznesowy firmy, w tym ceny, ma pełne wsparcie sprzedawców detalicznych. Kotick wtrącił się wtedy i stwierdził:

Wiesz, gdyby to ode mnie zależało, podniósłbym ceny jeszcze bardziej No cóż, przynajmniej nie można mu odmówić szczerości. Czy jednak w takim razie żądanie od innych obniżania cen zakrawa jednak na hipokryzję?

Wydaje się, że Kotick chyba zaczyna wprowadzać swój plan w życie - jak się okazuje, w Wielkiej Brytanii cena Modern Warfare 2 wynosić będzie aż 54,99 funtów, czyli nieco więcej niż normalnie kosztują nowe gry na konsole. O koszcie zakupu Tony Hawk Ride i GH5 nawet nie będziemy wspominając. Jeżeli jest to test, ile konsumenci są w stanie zapłacić za grę, to mam nadzieję, że będzie on ze skutkiem negatywnym. W innym przypadku reszta wydawców może pójść w ślady lidera naszej branży.

Miejmy nadzieję, że polski wydawca ustali rozsądniejszą cenę.

[via Spong]

Paweł Dembowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)