Activision: ceny gier są za niskie

Activision: ceny gier są za niskie06.08.2009 23:16
Activision: ceny gier są za niskie
marcindmjqtx

Choć Bobby Kotick, szef Activision, chciałby, aby Sony obniżyło ceny swoich konsol to ceny samych gier są według niego zbyt niskie.

Na konferencji dla inwestorów, Mike Griffith, spytany o wysokie ceny gier Activision, stwierdził, że częściowo za ceny odpowiadają dodatkowe peryferia, zaś plan biznesowy firmy, w tym ceny, ma pełne wsparcie sprzedawców detalicznych. Kotick wtrącił się wtedy i stwierdził:

Wiesz, gdyby to ode mnie zależało, podniósłbym ceny jeszcze bardziej No cóż, przynajmniej nie można mu odmówić szczerości. Czy jednak w takim razie żądanie od innych obniżania cen zakrawa jednak na hipokryzję?

Wydaje się, że Kotick chyba zaczyna wprowadzać swój plan w życie - jak się okazuje, w Wielkiej Brytanii cena Modern Warfare 2 wynosić będzie aż 54,99 funtów, czyli nieco więcej niż normalnie kosztują nowe gry na konsole. O koszcie zakupu Tony Hawk Ride i GH5 nawet nie będziemy wspominając. Jeżeli jest to test, ile konsumenci są w stanie zapłacić za grę, to mam nadzieję, że będzie on ze skutkiem negatywnym. W innym przypadku reszta wydawców może pójść w ślady lidera naszej branży.

Miejmy nadzieję, że polski wydawca ustali rozsądniejszą cenę.

[via Spong]

Paweł Dembowski

327081356906031383
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)