Activision Blizzard zarobi więcej niż prognozowało

Activision Blizzard zarobi więcej niż prognozowało15.04.2010 23:30
Activision Blizzard zarobi więcej niż prognozowało
marcindmjqtx

Podawana w lutym prognoza na marcowy kwartał fiskalny jest już nieaktualna, firma oczekuje, że zarobi więcej dzięki "silnemu światowemu popytowi" na World of Warcraft i dodatki do Modern Warfare 2.

Prezes firmy, Bobby Kotick, powiedział:

Zyskaliśmy dzięki rekordowej premierowej sprzedaży pakietu map do Call of Duty: Modern Warfare 2, który wcześniej planowaliśmy wypuścić w kwartale czerwcowym. Dodatkowo, pewne wydatki operacyjne zaplanowane na marcowy kwartał przeniesione zostały na okres czerwcowy. Z jednej strony sukces sprzedażowy potwierdzający, że mapy wcale nie były zbyt drogie (z punktu widzenia biznesowego, bo część graczy z pewnością zgrzytała zębami), z drugiej przesunięcie kosztów, które i tak zostaną w końcu zaksięgowane, a więc zmniejszą po prostu zyski w następnym kwartale. Kotick zdaje sobie sprawę, że za część zwiększonej prognozy firma zapłaci w przyszłości, dlatego nie popada w euforię:

Otwarcie roku z wielkim pędem zawsze pomaga, ale nie przestajemy czujnie śledzić ekonomii i wydatków konsumentów, pamiętamy również, że większość naszych gier nie ma zapowiedzianych premier przed jesienią. Dane finansowe marcowego kwartału mają zostać opublikowane 6 maja, wtedy też dowiemy się, czy prognozy (zwiększane lub nie) trafnie przewidziały sytuację firmy.

Tomasz Andruszkiewicz

327107545569716503
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)