Aaaaaaby zarobić na bezdomności

Aaaaaaby zarobić na bezdomności

marcindmjqtx
11.01.2011 15:05, aktualizacja: 06.01.2016 14:31

Ted Williams, bezdomny o radiowym głosie, który dzięki YouTube znalazł pracę, stał się sensacją pierwszych dni 2011 roku. Jak to z sensacjami bywa, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał na nich zarobić.

Menelgame to licząca już kilka lat niemiecka gra przeglądarkowa, w której gracze wcielają się w bezdomnych i "zarabiają" na żebraniu, zbieraniu śmieci i innych takich. Gra swego czasu wzbudzała kontrowersje swoją tematyką - wiadomo, bezdomność nie jest łatwym tematem i dla wielu osób pomysł, że można z niej uczynić motyw przewodni gry dla wielu graczy wydawał się być niezbyt smaczny. Teraz twórcy postanowili przypomnieć o sobie rozsyłając informacje prasową.

Zaczyna się tak:

Prawdziwe życie po raz kolejny ukazuje prawdziwość gry przeglądarkowej Menelgame ( www.menelgme.pl ). Gdzie kryje się prawda? W przypadku Teda Williamsa:

Jej bohaterowie, podobnie jak Ted Williams, bezdomny mieszkaniec Nowego Jorku który dzięki swojemu niezwykłemu talentowi („złoty głos”) zyskał sympatię internautów, mogą osiągnąć bogactwo i sławę. Prawdy jest jeszcze więcej i jest to prawda z gatunku uniwersalnych:

Wirtualni menele często popadają w alkoholizm i wiążą się ze światem przestępczym, co niestety również dotyczyło Teda Williamsa, zanim odkrył swój talent. Choć autorzy informacji prasowej zdają się zapomnieć, że Williams już będąc dzieckiem chciał pracować w radiu i chodził na specjalne kursy, zanim wpadł w uzależnienie i skończył na ulicy. Na koniec dowiadujemy się, co historia "dj'a ze skrzyżowania" znaczy dla autora Menelgame:

Dla 22-letniego Mariusa Follerta, twórcy gry i właściciela firmy Farbflut zarządzającej Menelgame, historia Nowojorczyka to kolejny dowód na możliwość całkowitej odmiany życia wielu innych bezdomnych. Aby sprowadzić ich z powrotem na właściwy tor, należy dać im jeszcze jedną szansę. Wzruszająca historia.

Konrad Hildebrand, za informację podziękowania dla Michała Szczerby

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)