A więc Notch jednak sfinansował jakąś grę - Age of Wonders 3. Bo... jest fanem

A więc Notch jednak sfinansował jakąś grę - Age of Wonders 3. Bo... jest fanem

A więc Notch jednak sfinansował jakąś grę - Age of Wonders 3. Bo... jest fanem
marcindmjqtx
13.02.2013 16:18, aktualizacja: 05.01.2016 16:22

To dzięki twórcy Minecrafta ten tytuł w ogóle może powstać.

Jakiś czas temu Markus "Notch" Persson, twórca Minecrafta (i obecnie milioner), był zainteresowany sfinansowaniem Psychonauts 2. Suma, jakiej potrzebuje na to studio Double Fine zdecydowanie go jednak odstraszyła i nic z tego nie wyszło.

Okazuje się jednak, że Notch jest zaangażowany w finansowanie zupełnie innej gry. To zapowiedziane bardzo niedawno temu Age of Wonders 3, kolejna część trochę zapomnianej, ale zasłużonej serii strategii fantasy. Dlaczego? Bo... jest fanem.

O tym, jak do tego doszło, opowiedział serwisowi eurogamer Lennart Sas, współwłaściciel Triumph Studios odpowiedzialnego za AoW 3:

Zauważyliśmy, że jeden z losowych napisów pojawiających się na ekranie startowym Minecrafta wspomina Age of Wonders. Pomyślałem "co do diabła" i wysłałem Notchowi maila. Sas tłumaczy, że w tamtym czasie mieli już działające demo gry. Pokazywali je rozmaitym firmom i były nim nawet zainteresowane, ale możliwość pracy z Perssonem, który w dodatku jest fanem serii, była "jak spełniające się marzenie".

Tak więc to dzięki pieniądzom twórcy Minecrafta może powstać Age of Wonders 3. On sam nei jest jednak oczywiście zaangażowany w tworzenie samej gry. Ciekawe czy w przyszłości zdecyduje się na wspieranie także innych projektów.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)