A w Japonii już była konferencja Sony - cena Vity spadnie

Strona głównaA w Japonii już była konferencja Sony - cena Vity spadnie
18.02.2013 10:58
A w Japonii już była konferencja Sony - cena Vity spadnie
marcindmjqtx
marcindmjqtx

A oprócz tego pojawią się modele w nowych kolorach i trochę gier - zapowiedziano Final Fantasy X HD, Dragon's Crown czy polski Real Boxing na tę konsolę.

Część informacji dotyczyła samej konsoli i jednego z nich się na pewno spodziewaliście: cena Vity ulegnie zmianie. Na razie w Japonii, ale spodziewam się, że 20.02 usłyszymy podobne ogłoszenie dla Europy. Nowa cena konsolki to 19,980 jenów (czyli ok. 200 dolarów) - wejdzie w życie 28 lutego. Przeliczanie tego na złotówki nie ma za bardzo sensu, ale dobrze wiedzieć, że nastąpiły jakieś zmiany.

Zapowiedziano także nowy model PS Vita w kolorze srebrnym - Ice Silver, który od 28 lutego sprzedawany będzie w komplecie z Phantasy Star Online 2.

fot. Sony

Drugi nowy model związany będzie z ukazująca się w maju grą Soul Sacrifice - nie wiemy jeszcze, czy będzie dostępny w Europie.

fot. Sony

Zaś sama gra doczekała się nowego zwiastuna - jeśli nie byliście dość na nią nakręceni.

Gracze czekający na remake Final Fantasy X - nazwany po prostu Final Fantasy X HD - dowiedzieli się, że gra zostanie wydana na Vitę. Kiedy? To wie chyba tylko Kaz Hirai. Za to pojawiło się kilka nowych screenów w Famitsu.

fot. Square Enix/Famitsu

Potwierdzono także, że Dragon's Crown - dynamiczny dwuwymiarowy RPG od Vanillaware ukaże się zarówno na PS3 jak i PS Vita

Już poza konferencją, ale poznaliśmy też nową polską grę na PlayStation Vita - Real Boxing od Vivid Games. Firma podpisała z Sony umowę na produkcję i dystrybucję swojej gry. Oznacza, że Real Boxing będzie można kupić w PlayStation Store. PS Vita to trzecia po iOS i Androidzie platforma, na jakiej pojawi się gra Vivid Games.

Paweł Kamiński

327242472034816825
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)