A Plague Tale: Innocence doczeka się serialu. Poznaliśmy szczegóły

A Plague Tale: Innocence doczeka się serialu. Poznaliśmy szczegóły
18.03.2022 17:34
A Plague Tale: Innocence
A Plague Tale: Innocence
Źródło zdjęć: © Steam

A Plague Tale: Innocence to niezwykle udana produkcja, która zadebiutowała w 2019 roku. Z najnowszych informacji wynika. że powstanie serial na podstawie tej gry. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Przygodowa gra A Plague Tale: Innocence to dzieło francuskiego zespołu Asobo Studio. Tytuł ujrzał światło dzienne 14 maja 2019 i zdobył uznanie zarówno recenzentów, jak i graczy. Akcja została osadzona w średniowiecznej Francji, trawionej przez straszliwą zarazę - dżumę. Głównym zadaniem jest przeżyć w tym niebezpiecznym otoczeniu, a naszymi śladami podąża Inkwizycja i wszechobecne, wygłodniałe szczury.


Teraz w planach jest serial na podstawie tej produkcji. Realizacją projektu zajmie się francuska wytwórnia Merlin Productions. Autorzy gry mieli okazję, by sprzedać prawa do adaptacji wytwórni pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych, jednak ostatecznie wybrali rodzimy zespół.Reżyserem serialu będzie Mathieu Turi, który w przeszłości miał okazję współpracować z Quentin Tarantino. Z racji tego, że produkcja dopiero startuje, to nie mamy więcej informacji, jednak te z pewnością będą się pojawiać.

To nie jedyna dobra wiadomość. Asobo Studio pracuje obecnie nad kontynuacją swojego dzieła - A Plague Tale: Requiem. Premiera zapowiedziana jest na 2022 rok, a tytuł ma trafić na komputery osobiste, PlayStation 5 i Xbox Series X.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)