A Plague Tale: Innocence, czyli opowieść o toczonej zarazą Francji, została ozłocona

Strona głównaA Plague Tale: Innocence, czyli opowieść o toczonej zarazą Francji, została ozłocona
03.04.2019 15:26
A Plague Tale: Innocence, czyli opowieść o toczonej zarazą Francji, została ozłocona
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Coś pięknego - już w maju.

bEUkAuUR

Plague Tale: Innocence to niełatwa opowieść o rodzeństwie, Amicii i Hugonie, którzy uciekają przez Czarną Śmiercią oraz Inkwizycją. Cóż, kiepska mieszanka jak dla dzieci. Co więcej, nie mniejszym zagrożeniem będą hordy szczurów, przed którymi trzeba będzie bronić się za pomocą ognia (to nie fantazyjne Dishonored, w którym możemy przejąć kontrolę nad szczurami). Szczury są zresztą uosobieniem zarazy, niszczycielską siłą o niewiadomym pochodzeniu. Na raz na ekranie może pojawić się nawet 5000 gryzoni.

A Plague Tale: Innocence - Preview Accolades Trailer

Ci, którzy mieli szansę sprawdzić ten tytuł, nie szczędzą mu pochwał, zauważając w nim wręcz potencjał na "grę roku". Tytuł cechuje emocjonalne podejście do opowiadania historii (wiele mówi chociażby to, że wśród inspiracji twórcy wymieniają The Last of Us), ciekawi bohaterowie i sugestywny obraz Francji roku 1349. A Plague Tale został stworzony na autorskim silniku studia Asobo i prezentuje się wspaniale.

bEUkAuUT

Gra uzyskała dziś złoty status, co oznacza, że wszystkie prace nad nią zostały zakończone, jest w pełni grywalna i wystarczy teraz zająć się na spokojnie marketingiem, wszak do premiery pozostało kilka tygodni. Tytuł pojawi się 14 maja na PC (Steam), PS4 oraz Xboxa, już można składać zamówienia.

325381358971467740

Przeglądam właśnie dzienniki deweloperów i nie mogę się nadziwić, jak to możliwe, że ten tytuł mi umknął. A tak obserwowałam poczynania Focus Home Interactive w związku z innym tytułem, który wydają - Greedfall. Tylko tutaj niestety nie ma jeszcze daty premiery, a i żaden gameplay nie został pokazany.

[GAMESCOM 2018] A Plague Tale: Innocence - Uncut Gameplay Trailer

Udostępnij:
bEUkAuVd
Komentarze (5)
bEUkAuVP