A gdyby PlayStation Plus odblokowywało przenośne wersje gier, kupionych na PS3?

Strona głównaA gdyby PlayStation Plus odblokowywało przenośne wersje gier, kupionych na PS3?
14.06.2012 12:45
A gdyby PlayStation Plus odblokowywało przenośne wersje gier, kupionych na PS3?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Kupując MotorStorm RC na PS3, wersję na PS Vita mieliśmy za darmo. Działało to też na odwrót. A gdyby tak było z wszystkimi grami? Ponoć Sony właśnie zastanawia się nad takim krokiem.

Powiedzmy sobie szczerze. Możliwość przerwania gry w domu, na PS3 i kontynuowania jej w szkole/pracy/po prostu poza domem, na PS Vita jest fajna, ale nie wtedy, gdy daną grę musimy kupować dwa razy, płacąc dwa razy pełną cenę. Nie sądzę, by wielu graczy było gotowych na taki wydatek dla Metal Gear Solid HD Collection czy PlayStation Allstars. W zasadzie to nie sądzę, by nawet najlepsza gra zasługiwała na to, by wyciągać dwa razy z portfela ponad 150 złotych. A skoro tak, to możliwość kontynuowania rozgrywki poza domem staje się opcją, z której wielu nie skorzysta.

I tu dochodzimy do pewnej ankiety. Kwestionariusz podesłał jeden z czytelników IGN, który został wytypowany do odpowiedzenia na kilka pytań.

Wyobraź sobie, że w ramach abonamentu PlayStation Plus, każdy zakup gry na PS3 czy PS Vita uprawiałby Cię do otrzymania tej samej gry na drugiej platformie za darmo Wyobraziłem to sobie i bardzo mi się ta myśl podobała. O ile nie wiązałaby się z jakimś specjalnym, droższym abonamentem PlayStation Plus (pojawiały się o takich plotki), ale o tym ankieta nie wspomina. Tak, taka oferta z pewnością byłaby wielkim plusem na liście wad i zalet pomysłu kupienia PS Vita. Ba, może nawet skłoniłaby mnie do kupna kilku gier multiplatformowych w wersji na PS3.

Dzięki ankiecie chyba po raz pierwszy słyszymy tez o Gran Turismo na PS Vita, choć pojawienie się na konsolce akurat tej marki było w zasadzie pewne. Pytanie bada zainteresowanie kupnem wersji na Vitę, gdyby wiązało się to z ze zniżką na kupno wersji na PS3. Może to inny pomysł na zachęcenie graczy do kupowania gier podwójnie. Drugiej wersji nie dostawalibyśmy za darmo, a po prostu moglibyśmy kupić ją taniej.

Ostatnią kwestią, o którą pytała ankieta jest zainteresowanie przerzuceniem się z wersji pudełkowych na cyfrową dystrybucję gier, gdyby cena była o 5 funtów niższa.

Szczerze mówiąc, oczekiwałem, że Sony już na E3 zaprezentuje jakieś nowe pomysły na uatrakcyjnienie PlayStation Plus. Dziesięć gier dostępnych zawsze za darmo to świetna sprawa, ale myślałem właśnie o jakichś zmianach, które miałyby dotyczyć też PS Vita. Powyższe pomysły należą do tej kategorii, ale nie podpalajmy się za wcześnie. Od sondy do ewentualnego wprowadzenia ich w życie droga zawsze jest długa.

źródło: IGN

Maciej Kowalik

327016454514497578
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)