A gdyby dało się zagrać w anime?

Dzisiejsze gry starają się jak najbardziej przypominać rzeczywistość. A jeśli niektóre chcą wyglądać jak rasowe anime?

A gdyby dało się zagrać w anime?
marcindmjqtx

Taka na przykład Tokitowa, która 11 października miała swoją premierę na PS3 w Japonii. Wiemy, że wyjdzie również u nas, choć nie podano jeszcze daty premiery. Tokitowa to gra z gatunku jRPG, sami twórcy mówią na nią "Anime RPG" - pewnie dlatego, że wygląda jak normalne anime i z nim właśnie kojarzy się na pierwszy rzut oka. Wcielimy się w Toki lub jej alter ego - Towa, stając do walki z nożem lub pistoletem w rękach. Nie jest to jednak, jak w przypadku większości jRPG, gra turowa. Atakować będzie można w każdej chwili, używając zarówno klasycznych jak i magicznych ciosów - to samo będzie mógł oczywiście robić również przeciwnik. Aby wygrać, trzeba więc nauczyć schematów ruchów wroga. Brzmi ciekawie...

A wygląda pięknie. Jakby przenieść się w świat japońskiej animacji, mieć na nią wpływ i uczestniczyć w historii.

Jeśli gra faktycznie ukaże się na Starym Kontynencie, raczej nie przypuszczam, żebyśmy ją sobie wyrywali z rąk. Niestety w redakcji nikt oprócz mnie nie interesuje się japońską animacją i raczej nie wydaje mi się, aby sytuacja ta miała się w najbliższym czasie zmienić.

źródło: Kotaku

Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3wideo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.