9 lat sukcesów. I wystarczy. Nintendo kończy produkcję Nintendo 3DS

9 lat sukcesów. I wystarczy. Nintendo kończy produkcję Nintendo 3DS

9 lat sukcesów. I wystarczy. Nintendo kończy produkcję Nintendo 3DS
Adam Bednarek
17.09.2020 12:26

Ten dzień w końcu musiał nadejść. Pacjent utrzymywany był przy życiu, ale koniec z sentymentami - Nintendo zakończyło produkcję Nintendo 3DS w Japonii.

Zapowiedzią tego było choćby kwietniowe zamknięcie eShopu na tym urządzeniu w 42 krajach. Trudno o lepszy dowód na to, że 3DS i Wii U to dla Nintendo sprzęty, które należy jak najszybciej odesłać w przeszłość - pisał wówczas Dominik.

A teraz mamy na to ostateczne potwierdzenie. Jak zdradza japońska strona producenta, Nintendo 3DS, podobnie jak 2DS, nie będzie już więcej produkowany.

W lutym 2021 roku 3DS skończy 10 lat - japońska premiera odbyła się 26 lutego 2011 roku. Do czasu Switcha była to najważniejsza konsola Nintendo w ostatnim czasie. A nawet gdy nowy sprzęt pojawił, i tak wielu zastanawiało się, który sprzęt przenośny lepiej kupić. 

Nic dziwnego. Całkiem długo Nintendo wypuszczało nowe produkcje na 3DS-a. Opłaciło się. Łącznie rozeszło się przeszło 75 mln egzemplarzy. A według strony statista.com jeszcze w 2018 3DS trafił do ponad 6 mln nowych użytkowników. W tym udało się przekroczyć sprzedaż na poziomie niecałych 700 tys.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)