8 milionów 360 w Europie

8 milionów 360 w Europie

8 milionów 360 w Europie
marcindmjqtx
05.01.2009 17:14, aktualizacja: 15.01.2016 14:35

Szybko MS sprzedał ten kolejny milion konsol w EMEA (lista krajów z tego regionu również w rozwinięciu). Dopiero co informowaliśmy o 7 milionach 360 w Europie, a tu proszę, informacja prasowa o ósmym. Co więcej, sprzedano dwa razy więcej niż w analogicznym okresie rok temu, jak również zaznaczono, że PS3 jest dokładnie o milion mniej (w ramach noworocznej wymiany uprzejmości). Jestem ciekawy, co na te dane Sony. W końcu parę razy zdarzyło już im się stwierdzić, że to oni prowadzą w tym regionie. MS powołuje się na Gfk-Chartrack. Ciekawe jakie kwity wyciągnie Sony, by udowodnić swoją przewagę. Pełna treść informacji prasowej w rozwinięciu.

Piotr Gnyp

REKORDOWA SPRZEDAŻ KONSOLI XBOX 360 W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM 8 milionów konsol Xbox 360 znalazło się w europejskich domach Warszawa, 5 stycznia 2009 roku - Firma Microsoft podała do wiadomości informację o rekordowym wyniku sprzedaży Xbox 360 na terenie Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (EMEA) (1) - w okresie przedświątecznym ogólna liczba konsol znajdujących się w gospodarstwach domowych osiągnęła poziom 8 milionów sztuk. Według szacunków firmy sprzedaż zwiększyła się prawie dwukrotnie w stosunku do analogicznego okresu w roku 2007. Tak dobre wyniki pozwoliły uzyskać przewagę nad konkurencyjną konsolą Playstation 3 o milion egzemplarzy. Dane sprzedażowe firmy GfK-Chart Track monitorującej rynek pokazują, że czwarty kwartał zeszłego roku był rekordowym w historii marki Xbox 360, która sprzedawała się prawie dwukrotnie lepiej niż ?w analogicznym okresie roku 2007.  „Koniec roku 2008 okazał się dla nas bardzo dużym sukcesem.” - powiedział Piotr Pągowski, dyrektor w dziale rozrywki Microsoft. „Niespotykana do tej pory skala sprzedaży naszej konsoli ?to efekt rozpoznawalnej marki Xbox 360 w Polsce, agresywnej polityki cenowej, a także dostępu ?do największej biblioteki najlepszych gier. Wkraczamy w rok 2009 z przekonaniem, że oferujemy najlepszą jakościowo rozrywkę w rozsądnej cenie.” - dodał Pągowski.

1 W regionie EMEA znajdują się: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Belgia, Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia, Holandia, Austria, Szwajcaria, Portugalia, Grecja, Polska, Czechy, Rosja, Węgry, Słowacja, Południowa Afryka oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

326966960401574167
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)