742 gry, 564 deweloperów i ponad 2 miliony dolarów zebrane w ciągu 3 dni – w taki sposób Itch.io dołącza do walki z rasizmem

742 gry, 564 deweloperów i ponad 2 miliony dolarów zebrane w ciągu 3 dni – w taki sposób Itch.io dołącza do walki z rasizmem

742 gry, 564 deweloperów i ponad 2 miliony dolarów zebrane w ciągu 3 dni – w taki sposób Itch.io dołącza do walki z rasizmem
Bartosz Witoszka
08.06.2020 11:25, aktualizacja: 08.06.2020 12:31

Każdy gracz może przyłączyć się do akcji, dorzucając do elektronicznej skarbonki minimum 5 dolarów.

Podczas wybuch pandemii koronawirusa początkowe komunikaty w branży growej (ale i nie tylko) dotyczyły odwołań przeróżnych wydarzeń, przejściu na pracę zdalną czy przeróżnych zachęt, by ograniczyć wychodzenie z domu do absolutnego minimum. Dopiero potem pojawiły się informacje o działalności dobroczynnej poszczególnych firm.

Obserwując aktualne doniesienia w związku z #blacklivesmatters mam wrażenie, że po części sprawy toczą się podobnym torem. Początek miesiąca to masowe komunikaty o wsparciu inicjatywy i przesunięciu swoich prezentacji, zaś teraz przyszła pora na zaangażowanie finansowe. Deweloperzy niezależni, jak choćby Lucas Pope, postanowili przyłączyć się do akcji, sprzedając swoje gry w paczkach lub w obniżonych cenach, zaś cały dochód zostanie przekazany na rzecz organizacji zajmujących się walką z rasizmem.

Itch.io oferuje setki gier za minimum 5 dolarów

Itch.io postanowiło pójść o krok dalej i wokół swojej zbiórki zgromadziło aż 564 studiów indie, które udostępniły łącznie 742 gier, a każdy zainteresowany może je dostać za minimum 5 dolarów. Wcześniejsze zbiórki za pośrednictwem tej strony nie miały kwoty minimalnej (społeczność sama mogła zdecydować jaką sumą wesprzeć danego dewelopera), jednak tutaj zdecydowano się na nieco inne rozwiązanie ze względu na ogrom gier, jakie otrzymujemy.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by zapłacić więcej – aktualnie najwyższa wpłata to 5 tysięcy dolarów. Warto też zauważyć, że wartość całego pakietu to ponad 3400 dolarów. Czytamy w komunikacie na stronie głównej zbiórki. W paczce można znaleźć takie tytuły, jak Night In The Woods, Oxenfree czy A Short Hike, które zdobyło jedną z nagród na Independent Games Festival Awards 2020. Oprócz tego znajdziecie masę innych tytułów, o których najprawdopodobniej nikt z nas nie miał pojęcia, ale to chyba dobry sposób na nieco egzotyki w growych życiach wypełnionych zazwyczaj otwartymi światami i wysokobudżetowymi cutscenkami.

Organizatorzy zbiórki zebrali ponad 2 miliony dolarów na rzecz Legal Defense and Educational Fund i Community Bail Fund

A konkretnie, zebrali 2,3 miliona dolarów, a wszystkie fundusze zostaną rozdzielone (w stosunku 50/50) pomiędzy dwie wspomniane organizacje, które walczą z rasizmem poprzez edukację czy pomoc poszkodowanym i ich rodzinom. Cała akcja potrwa do 15 czerwca, a na stronie zbiórki znaleźć można też informacje, jak w inny sposób można wesprzeć te dwie organizacje.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)