7 gier Flash, w które graliśmy po kryjomu na lekcjach informatyki

Lekcje informatyki w szkołach zaraz po przełomie wieków nie budzą najlepszych skojarzeń. Program nauczania przez lata usilnie odmawiał zaakceptowania faktu, że pokolenia ówcześnie okupujące szkolne ławki są niemal od urodzenia zaznajomione z podstawową obsługą peceta i nie muszą np. uczyć się, co to jest klawiatura i jak należy się nią posługiwać. Godziny spędzone w dusznych salach komputerowych poza paleoinformatycznym podejściem nauczycieli przywodzą na myśl również coś zdecydowanie przyjemniejszego – dla wielu osób lekcje były świetną okazją na poznanie nowych gier.

7 gier Flash, w które graliśmy po kryjomu na lekcjach informatyki
Paweł Olszewski

28.06.2017 | aktual.: 29.06.2017 10:02

Problem pojawiał się, gdy regulamin pracowni zabraniał instalowania czegokolwiek na szkolnym dysku. Na szczęście rozwiązanie było bardzo proste – flashowe gry przeglądarkowe. Co prawda ustępowały „dużym” tytułom grafiką i stopniem skomplikowania, ale na potrzeby 45-minutowego „poklikania” sprawdzały się idealnie.

Poniższa lista jest oczywiście tylko subiektywnie wskazanym wierzchołkiem góry lodowej – w przypadku flashówek mieliśmy do czynienia z naprawdę wieloma tytułami, z czego o zdecydowanej większości z nich już dawno zapomniano. Przepastne zbiory stron takich jak Miniclip, Newgrounds czy Armor Games pozwalają dziś wrócić do tamtych czasów.

Gold Miner (2003)

Obraz

Yetisports (2004)

Obraz

Link do gry: yetisports.org

Bowman 2 (2006)

Obraz

Link do gry: addictinggames.com

VR Defender Y3K (2007)

Obraz

Link do gry: armorgames.com

Matrix Bullet Time Fighting (2004)

Obraz

Link do gry: stickpage.com

Swords and Sandals (2007)

Obraz

Link do gry: fizzy.com

Shoot’em In (2004)

Obraz

Link do gry: silvergames.com

Na koniec warto dodać, że technologia Flash jako taka powoli wymiera – kolejne przeglądarki internetowe wycofują swoje wsparcie. Brak Flasha nie oznacza jednak, że w przeglądarkach nie ma ciekawych gier. W nowej zakładce Chrome’a czy tam Fire Foksa można dziś zagrać na przykład w… pierwszego Tomb Raidera.

Adam Kubaszewski z portalu arytmia.eu

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Komentarze (13)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.