7‑calowy tablet specjalnie do gier? Od Microsoftu? [AKTUALIZACJA] A może stacjonarna konsola z tabletem?

7-calowy tablet specjalnie do gier? Od Microsoftu? [AKTUALIZACJA] A może stacjonarna konsola z tabletem?
marcindmjqtx

07.11.2012 10:04, aktual.: 05.01.2016 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Portal The Verge dotarł do plotek o tablecie, który miałby się nazywać "Xbox Surface". [AKTUALIZACJA] A może to następca Xboksa 360?

Według tajemniczych, "znających plany firmy z Redmond", źródeł The Verge tablet ten miałby być 7-calową wersją wydanego niedawno Microsoft Surface, w dodatku przeznaczoną specjalnie do gier. W jego środku prawdopodobnie znalazłby się specjalnie przygotowany procesor ARM i pamięć RAM o wysokiej przepustowości. Systemem operacyjnym byłaby zaś nie pełna wersja Windowsa 8, ale coś mocno okrojonego, co pozwalałoby na granie, ale miałoby mniej funkcji niż normalny tablet (choć podstawowe - przeglądanie sieci, wysyłanie maili itp. - zostałyby zachowane).

Plotki o powstawaniu nowego tabletu mają podobno potwierdzać ostatnie działania Microsoftu w Silicon Valley, który zwiększył ochronę budynków związanych z Xboksem. Ciężko to uznać za twardy dowód, ale... to zawsze coś.

AKTUALIZACJA

Czytelnik xx1xxi1i podrzucił (dzięki!) interesujący dokument, który wyciekł do sieci. To specyfikacja techniczna konsoli Xbox Surface, która miałaby być tradycyjnym, stacjonarnym sprzętem z dołączanym tabletem. Jak Nintendo Wii U. Oczywiście nie ma żadnej pewności co do autentyczności tego dokumentu:

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)