60 tysięcy banów w Call of Duty: Warzone. To nie jest dobra informacja

60 tysięcy banów w Call of Duty: Warzone. To nie jest dobra informacja

60 tysięcy banów w Call of Duty: Warzone. To nie jest dobra informacja
Źródło zdjęć: © Activision
Arkadiusz Stando
03.02.2021 09:52

Wieczorem 2 lutego na blogu Call of Duty umieszczono nowy wpis dotyczący walki z oszustami. Activision chwali się zablokowaniem 60 tysięcy kont osób wykorzystujących oprogramowanie wspomagające, ale to tylko tymczasowe rozwiązanie problemu.

W ciągu ostatnich tygodni Call of Duty: Warzone zmagało się z plagą cheaterów. Na oszusta można było natrafić w praktycznie każdym meczu. Odczuwali to nie tylko gracze o niższym poziomie umiejętności, ale też profesjonaliści i streamerzy. Oglądając transmisje partnerów CODa (np. Symfuhny czy TeePee) notorycznie dało się dostrzec ich irytację spowodowaną natrafianiem na oszustów.

Niekiedy byli w stanie poradzić sobie nawet z cheaterami, ale w przypadku starcia z odległości nawet najlepsi gracze są bez szans. Wczoraj swoje odejście z Call of Duty: Warzone ogłosił Vikkstar, youtuber śledzony przez 7 milionów użytkowników. Swoją decyzję tłumaczył oczywiście działalnością cheaterów. Na jego filmiku możecie zobaczyć, jak wygląda gra z poziomu oszusta.

Call of Duty: Warzone jest i będzie pełne cheaterów

Problem oszustów dotyczy praktycznie każdej darmowej gry, chociaż niektórzy producenci radzą sobie z nimi o wiele lepiej, np. Riot Games, twórcy League of Legends. W darmowym Call of Duty: Warzone napotkamy wielu oszustów, ze względu na słabe zabezpieczenia anti-cheat. Jak zauważa Nickmercs, problem dotyczy nie tylko zwykłych gier, ale także turniejów. Activision nie jest w stanie poradzić sobie z cheaterami.

W nowym wpisie na blogu Call of Duty przeczytamy, że twórcy gry wprowadzają nowe zabezpieczenia, ale to nie brzmi obiecująco. Podobnie jak "ulepszone mechanizmy raportowania w grze". Oszustwa powinny być wykrywane przez oprogramowanie, a nie jego ofiary. Wspominają o tym także pro-gracze mówiąc "potrzebujemy anti-cheatów, nie możliwości zgłaszania".

Jest jednak informacja, która napawa nadzieją. Activision informuje o powiększeniu zespołu odpowiedzialnego za wykrywanie i blokowanie nielegalnego oprogramowania. Miejmy nadzieję, że to pozwoli rozwinąć prawdziwy mechanizm anti-cheat, bo aktualnie Warzone jest praktycznie niegrywalny. Fala zbanowanych cheaterów lada chwila wróci, tak jak za każdym razem. Od momenty premiery w grze zbanowano już 300 tysięcy kont.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)