5 gier z serii Need for Speed znika z dystrybucji cyfrowej

5 gier z serii Need for Speed znika z dystrybucji cyfrowej

Need for Speed Carbon
Need for Speed Carbon
01.06.2021 08:53

EA poinformowało, że z dniem 31 maja ze sklepów usuniętych zostanie 5 gier z serii Need for Speed. Niebawem zakończone zostanie także wsparcie ich modułów sieciowych. Wydawca chce skupić się na nowych odsłonach popularnej serii gier wyścigowych.

Z końcem maja z dystrybucji cyfrowej znikają:

·      Need for Speed Carbon

·      Need for Speed Undercover

·      Need for Speed Shift

·      Need for Speed Shift 2: Unleashed

·      Need for Speed The Run

Zamknięte zostają także sklepy pozwalające na zakupy z poziomu wymienionych gier.

Serwery wspomnianych pięciu produkcji będą pracować do końca sierpnia bieżącego roku, więc fani grania po sieci w te kilkuletnie już odsłony kultowej serii mają ostatnie wakacje na skorzystanie z takiej możliwości na serwerach EA.

Swoją decyzję wydawca argumentuje tym, że niewielu graczy bawi się obecnie w tych pięciu grach, a utrzymanie infrastruktury sieciowej jest na tyle kosztowne, że stało się już po prostu nieopłacalne. Celem dla EA jest obecnie skupienie się na nowych odsłonach serii.

Ważne są jeszcze dwie informacje. Po pierwsze - ci, którzy zakupili gry przed ich usunięciem ze sklepu, a także posiadacze kopii fizycznych, nadal będą mogli bawić się w trybach przeznaczonych dla pojedynczego gracza.

Drugą z istotnych kwestii jest utrzymanie wsparcia dla nowszych odsłon gry - od Need for Speed Most Wanted z 2012 roku wzwyż.

Całość oświadczenia dostępna jest na Reddicie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)