3DS nie dla małych dzieci

3DS nie dla małych dzieci

3DS nie dla małych dzieci
marcindmjqtx
18.06.2010 21:47, aktualizacja: 06.01.2016 17:02

Kotaku udało się na E3 porozmawiać z Reggim Fils-Aime z Nintendo i okazało się, że 3DS powinien pojawić się na rynku do końca marca przyszłego roku. Dowiedzieliśmy się także, że ciągle nie podjęto decyzji czy w konsoli pojawią się blokady regionalne, a także, że długość pracy urządzenia na baterii powinna być satysfakcjonująca dla użytkowników.

No dobrze, a co z tymi dziećmi? Reggie przyznał, że na obraz 3D nie powinny patrzeć małe dzieci, mniej więcej do siódmego roku życia. Wszystko to dlatego, że nie mają jeszcze odpowiednio wykształconych mięśni odpowiedzialnych za ruchy oczu. Zaraz potem dodał jednak, że jest to standardowe ostrzeżenie, umieszczane przed każdym obrazem w 3D i Nintendo umieszczało je już w czasach Virtual Boya.

Niemniej firma kojarzona z dużą ilością gier przeznaczonych dla najmłodszych może mieć mały problem z takimi wymaganiami. Wyobraźcie sobie rodziców, którzy zrezygnują z kupna gry przez umieszczone na niej ostrzeżenie. Całkiem realna perspektywa. Swoją drogą, przypomnijmy, jak groźnie brzmiały ostrzeżenia Samsunga w przypadku telewizora 3D.

Marcin Lewandowski

[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)