360 w Japonii jest już prawie martwą platformą

Xbox 360 nigdy nie radził sobie jakoś specjalnie dobrze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Aktualnie można jednak zauważyć spory spadek zainteresowania tą platformą. Japończycy nie mają ochoty grać na amerykańskiej konsoli.

marcindmjqtx

Dopiero w lipcu tego roku konsola Microsoftu mogła pochwalić się 1,5 milionami sprzedanych egzemplarzy. Dodajmy, że to sprzedaż sprzętu od 2005 roku. Co gorsza zanotowano liczący 46,7 procenta spadek sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem. Niby PS3 również dzieli ten los, ale w wypadku konsoli Sony to jedynie 17,1 procenta.

Wielu mniejszych i większych japońskich sprzedawców wycofuje ze swojej oferty zarówno amerykańskie konsole jak i gry na nie. Niektórzy oferują natomiast sprzęt w obniżonej cenie, a gry wrzucają często do koszy z przecenami. Z jednej strony to powód do smutku dla amerykańskiego koncernu, z drugiej niezła okazja do zakupu 360 po okazyjnych cenach.

Czy Microsoft zawalczy jeszcze o japoński rynek? A może przyłoży się bardziej podczas premiery nowej konsoli, która przecież prędzej czy później się pojawi? Jest też trzecia opcja - firma skupi się na tych rynkach, na których doskonale sobie radzi i nie będzie marnować sił na Japonię, która najwidoczniej nie jest zainteresowana xboksem.

[via Edge] Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360branża

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.